AktualnościTiru: Musimy grać tak, jak w drugiej połowie

Tiru: Musimy grać tak, jak w drugiej połowie

– W pierwszej połowie nie zagraliśmy według założeń. Radomiak wysoko pressował, do przerwy nie zaprezentowaliśmy się najlepiej. Po zmianie stron staraliśmy się grać po ziemi, dzięki czemu stworzyliśmy wiele okazji, byliśmy częściej przy piłce. Musimy grać tak, jak w drugiej połowie – powiedział obrońca Jagiellonii Białystok, Bogdan Tiru, po zremisowanym 2:2 poniedziałkowym (11.04), wyjazdowym meczu 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Radomiakiem Radom.

– Uważam, że w dzisiejszym meczu straciliśmy dwa punkty, biorąc pod uwagę to, jak zagraliśmy w drugiej połowie, zwłaszcza w jej końcówce. W pierwszej połowie operowaliśmy bardzo prostymi środkami. Graliśmy bezpośrednio, bez przyjęcia. Staraliśmy się też nie podawać piłki do Zlatan, zwłaszcza w światło bramki, ponieważ ryzykownie jest tak robić przy takim stanie murawy. Niemniej nie ma co narzekać na boisko, ponieważ dla obu ekip było takie samo – mówił Rumun.

– Tak jak mówiłem, musimy grać tak, jak po przerwie. Ważna jest nasza determinacja, właściwe nastawienie i wiara w siebie. Dzisiaj cechowało nas dobre podejście. Jestem zadowolony z tego, co zaprezentowaliśmy po zmianie stron. Co do pierwszej połowy, chcę o niej zapomnieć – stwierdził 28-latek.

– Co do Marca Guala cieszę się z jego bramki. To dobry zawodnik, dobry człowiek, który ciężko trenuje i zasłużył na te gole. Podobnie uważam o Andrzeju Trubesze czy Filipie Piszczku. Moim zdaniem mamy dobrych napastników – zakończył

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00