AktualnościTrenerzy po meczu Radomiak – Jagiellonia

Trenerzy po meczu Radomiak – Jagiellonia

W poniedziałkowym spotkaniu 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy po zaciętej rywalizacji Radomiak Radom zremisował z Jagiellonią Białystok 2:2. Poniżej prezentujemy wypowiedzi szkoleniowców obu drużyn.

Piotr Nowak (Jagiellonia Białystok): Pierwsza połowa, pomimo niekorzystnego rezultatu dla nas, jest do zapomnienia przez oba zespoły. Tak się nie gra w piłkę, tak się nie gra chcąc wygrywać mecze. Druga połowa była zdecydowanie lepsza jeśli chodzi o naszą grę ofensywną. Jeżeli chodzi o stracone bramki, nie powinniśmy dopuścić do takich sytuacji. Mieliśmy kilka sytuacji, które mogliśmy zamienić na gole i wygrać to spotkanie. Zastanawia mnie różnica pomiędzy oboma połowami. Nie pierwszy raz zdarza się, że do przerwy gramy tak a nie inaczej. Musimy zastanowić się nad tym, dlaczego tak jest. W drugiej połowie Radomiak, który starał się grać z kontrataku, nie stworzył za wiele, oprócz kilku sytuacji. Zdobyliśmy dwie piękne bramki, słowa uznania dla zespołu. Mieliśmy z tym ostatnio problem, a teraz widać, że zaczynamy łapać rytm i stwarzać sytuacje – mówił trener Żółto-Czerwonych.

Pełnej wypowiedzi szkoleniowca Jagiellonii Białystok można wysłuchać w zamieszczonym poniżej materiale wideo, dostępnym również na kanale JagaTV w serwisie YouTube.

Dariusz Banasik (Radomiak Radom): Kolejny nasz mecz kończy się podziałem punktów. W pewnym momencie wydawało się, że zmierzamy w dobrym kierunku, zwłaszcza po trafieniu Karola Angielskiego. Kluczowym momentem był brak koncentracji w sytuacji, gdy dążyliśmy do zdobycia trzeciej bramki. Goście wyprowadzili kontrę, po której złapali z nami kontakt. Powinniśmy zachować się w tej sytuacji zdecydowanie lepiej. Przy 2:0 mogliśmy wyprowadzać kontry i zapewnić sobie korzystny rezultat. Gol na 2:1 dla przeciwnika podciął nam skrzydła. Po chwili oglądaliśmy strzał życia w wykonaniu zawodnika Jagiellonii i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Mecz był bardzo emocjonujący, do końca chcieliśmy walczyć o trzy punkty. Przeciwnik jednak umiejętnie zwalniał grę i uniemożliwił nam strzelenie trzeciego gola. Jaga była dobrze zorganizowana i z pewnością jest to zespół, który powinien pozostać w tej lidze. To bardzo dobra drużyna i dzisiejszy podział punktów uważam za zasłużony.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00