AktualnościRaport kartkowy przed meczem z Pogonią Szczecin

Raport kartkowy przed meczem z Pogonią Szczecin

W najbliższą sobotę (16.04) Jagiellonia Białystok rozegra swój kolejny ligowy mecz w tym sezonie. Żółto-Czerwoni podejmą przy Słonecznej Pogoń Szczecin. Jak wygląda sytuacja kartkowa w naszej drużynie przed tym starciem?

Swój poprzedni mecz ligowy Jagiellończycy rozegrali w poniedziałek, 11 kwietnia, kiedy zmierzyli się na wyjeździe z Radomiakiem Radom w spotkaniu 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni trenera Piotra Nowaka zremisowali z radomianami 2:2 (Carioca 61′; Gual 67′ – Abramowicz 44′; Angielski 60′). Podczas tamtej konfrontacji dwóch zawodników Jagi zostało ukaranych żółtą kartką. Tymi piłkarzami byli Taras Romanczuk (ósma żółta kartka w sezonie) oraz Michał Pazdan (czwarta żółta kartka w sezonie).

Dwóch zawodników Jagiellonii musi pauzować za nadmiar kartek w meczu z Pogonią. Tymi piłkarzami są wspomniani Romanczuk i Pazdan. Do kadry meczowej natomiast może wrócić Martin Pospisil.

Zawodnikami, którzy podczas sobotniej konfrontacji muszą uważać na kary indywidualne są Miłosz Matysik oraz Kacper Tabiś (obaj mają po trzy żółte kartki). W przypadku, gdyby któryś z wymienionych graczy został w starciu z „Portowcami” ukarany żółtą kartką nie mógłby wystąpić w kolejnym meczu ligowym Żółto-Czerwonych.

Żółte kartki w sezonie 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

8 – Romanczuk

6 – Cernych, Struski.

4 – Nastić, Pazdan, Pospisil, Prikryl, Puerto.

3 – Matysik, Tabiś.

2 – Alomerović, Imaz, Tiru.

1 – Bida, Mystkowski, Olszewski, Trubeha, Wdowik.

Bezpośrednie czerwone kartki w sezonie 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

1 – Puerto, Tiru.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00