AktualnościCLJ U-18: Remis z Arką i Piękny gol Żabiuka

CLJ U-18: Remis z Arką i Piękny gol Żabiuka

Jagiellonia Białystok zremisowała 3:3 z Arką Gdynia w czwartkowym (14.04), domowym meczu 24. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Bramki dla Żółto-Czerwonych zdobyli Lutostański (4′, 56′ z karnego) i Żabiuk (12′).

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellonii Białystok, Krzysztofa Zalewskiego. – Uważam, że to był naprawdę dobry mecz z obu stron. Pierwsza połowa, szczególnie jej początek, narobił nam dużo apetytu na zwycięstwo i komplet punktów. Szkoda, że w każdym przypadku przewagę traciliśmy w tak krótki odstępie czasu. W drugiej połowie tempo meczu spadło, ale i jedni i drudzy mieli swoje sytuacje. Remis jest chyba wynikiem sprawiedliwym – powiedział trener Zalewski. Pełnej wypowiedzi opiekuna juniorów starszych można wysłuchać w zamieszczonym poniżej materiale wideo, dostępnym również na kanale JagaTV w serwisie YouTube. Materiał jest uzupełniony skrótem czwartkowego spotkania.

Czwartkowy wynik jest piątym remisem Jagiellonii Białystok w trwającym sezonie CLJ. Po tej kolejce Żółto-Czerwoni pozostają na 8. miejscu w tabeli, w dorobku mają 35 punktów. Warto wspomnieć, że dzięki dwóm golom Lutostańskiego, które Kuba strzelił w spotkaniu z Arką, popularny „Lutek” umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców. Obecnie ma na koncie 18 trafień.

Swój kolejny mecz ligowy podopieczni trenera Krzysztofa Zalewskiego rozegrają w sobotę, 23 kwietnia, o godz. 13:00. Będą się wówczas mierzyli, na wyjeździe, z UKS SMS Łódź.

24. kolejka Centralnej Ligi Juniorów, 14.04.2022 r.

Jagiellonia Białystok – Arka Gdynia 3:3 (2:2).

Bramki: Lutostański 4′, 56′ z karnego; Żabiuk 12′ – Babś 7′ 16′; Soboczyński 60′.

Skład Jagiellonii: Jasionek – Mabiala, Skowronek, Kobus, Lewicki, Bernatowicz (K), Żabiuk (Cichocki 78′), Wojdakowski (Protaziuk 31′), Kowalski, Dąbrowski (Burkowski 78′), Lutostański (Siemieniuk 80′).