Aktualności29. kolejka PKO BP Ekstraklasy – zapowiedź

29. kolejka PKO BP Ekstraklasy – zapowiedź

Przed nami kolejna seria gier najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce w sezonie 2021/2022. Będzie to kolejka świąteczna, w ramach której wszystkie mecze zostaną rozegrane w dwa dni – sobotę (16.04) oraz poniedziałek (18.04).

Świąteczne granie w 29. kolejce rozpoczniemy od meczu Górnika Łęczna z Radomiakiem Radom. Gospodarze to ostatnia drużyna w tabeli, natomiast goście zajmują 5. miejsce w klasyfikacji. Radomianie na wiosnę prezentują się gorzej niż jesienią, czego dowodem cztery remisy i porażka w pięciu ostatnich ligowych meczach. Teraz będą mieli szansę na przełamanie, ale czeka ich trudne zadanie, ponieważ łęcznianie, którzy na pięć ostatnich spotkań przegrali wszystkie, desperacko potrzebują punktów w kontekście walki o utrzymanie. Początek meczu Górnik – Radomiak w sobotę, 16 kwietnia, o godz. 12:30.

O tej samej porze będą grać w Mielcu, gdzie Stal podejmie Wartę Poznań. To również będzie starcie w dolnych rejonach tabeli, ale wezmą w nim udział drużyny nie znajdujące się w strefie spadkowej, które są sąsiadami w klasyfikacji. Gospodarze, którzy ostatnio dołują z formą, plasują się na 13. pozycji (33 punkty), a goście zajmują 12. miejsce (również 33 punkty). Początek meczu Stal – Warta w sobotę, 16 kwietnia, o godz. 12:30.

Popołudniu swoje zmagania rozpoczną zawodnicy Bruk-Betu Termalici Nieciecza, którzy podejmą Raków Częstochowa. Będzie to spotkanie zespołów będących na dwóch zupełnie oddzielnych biegunach ligowej tabeli. Gospodarze pozostają od jakiegoś czasu w strefie spadkowej (17. miejsce, 24 punkty), a goście zajmują najniższy stopień podium (56 punktów). Obu ekipom potrzebne są punkty – niecieczanom do utrzymania, a częstochowianom do pozostania w walce o końcowy triumf. Początek meczu Bruk-Bet Termalica – Raków w sobotę, 16 kwietnia, o godz. 15:00.

Kolejnym meczem będzie starcie w Białymstoku, gdzie przy Słonecznej Jagiellonia podejmie Pogoń Szczecin. Sylwetkę naszych rywali znajdziecie TUTAJ. Początek meczu o godz. 17:30. Informacja biletowa dostępna TUTAJ. Zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom z trybun Stadionu Miejskiego.

Ostatnim sobotnim spotkanie będzie mecz Wisły Płock z Lechem Poznań. Wydaje się, że pod większa presją przed tym spotkanie znajdują się goście, którzy zajmują obecnie pozycję lidera, ale na koncie mają tyle samo punktów co goniący ich Pogoń i Raków (56), więc nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów. Czeka ich jednak trudne zadanie, bowiem płocczanie prezentują się w ostatnich tygodniach z dobrej strony, czego 6. miejsce w tabeli i aż cztery zwycięstwa w pięciu ostatnich meczach ligowych. Początek spotkania Wisła – Lech w sobotę, 16 kwietnia, o godz. 20:00.

Poniedziałkową odsłonę zmagań w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy rozpoczniemy od meczu w Krakowie, gdzie na stadionie przy ul. Kałuży miejscowa Cracovia podejmie Zagłębie Lubin. Obie ekipy punktują ostatnio ze zmiennym szczęściem, a w tabeli dzieli je dystans pięciu miejsc w czterech punktów na korzyść „Pasów”. Lubinianie pozostają od jakiegoś czasu tuż nad strefą spadkową i ewentualna porażka, przy jednoczesnej wygranej Wisły Kraków w meczu ze Śląskiem Wrocław, może poskutkować niebezpiecznym zbliżenie się „Miedziowych” do miejsc zagrożonych relegacją. Początek meczu Cracovia – Zagłębie w poniedziałek, 18 kwietnia, o godz. 12:30.

Drugim z poniedziałkowych meczów będzie wspomniane już spotkanie Śląska Wrocław z Wisłą Kraków. Będzie to starcie z gatunku tych za „sześć punktów”. Gospodarze zajmują obecnie 14. miejsce w tabeli (31 punktów) i mają trzy „oczka” przewagi nad strefą spadkową, a dokładniej właśnie nad „Białą Gwiazdą”, która zajmuje pierwsze z miejsc zagrożonych relegacją do I ligi (16. pozycja). To goście przystąpią do poniedziałkowego meczu w lepszych humorach, bowiem przed tygodniem zanotowali pierwsze ligowe zwycięstwo na wiosnę. Z pewnością czekają nas spore emocje we Wrocławiu. Początek meczu Śląsk – Wisła w poniedziałek, 18 kwietnia, o godz. 15:00.

Kolejnym ligowym meczem w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy będzie spotkanie Górnika Zabrze z Lechią Gdańsk. Zabrzanie zajmują obecnie 8. miejsce w tabeli (37 punktów), a do spotkania z gdańszczanami przystąpią po serii czterech kolejnych ligowych meczów bez zwycięstwa (trzy porażki i remis). Goście natomiast plasują się tuż za strefą medalową (4. miejsce, 46 punktów), ze stratą 10 punktów do 3. pozycji. Początek meczu Górnik – Lechia w poniedziałek, 18 kwietnia, o godz. 17:30.

Na zakończenie kolejki zagrają w Warszawie, gdzie przy Łazienkowskiej miejscowa Legia podejmie Piasta Gliwice. Będzie to starcie ekip regularnie punktujących w ostatnich tygodniach, które zajmują odpowiednio 9. i 7. miejsce. Początek meczu Legia – Piast w poniedziałek, 18 kwietnia, o godz. 20:00.

29. kolejka PKO BP Ekstraklasy

Sobota, 16 kwietnia:

Górnik Łęczna – Radomiak Radom, godz. 12:30;

Stal Mielec – Warta Poznań, godz. 12:30;

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Raków Częstochowa, godz. 15:00;

Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin, godz. 17:30;

Wisła Płock – Lech Poznań, godz. 20:00.

Poniedziałek, 18 kwietnia:

Cracovia – Zagłębie Lubin, godz. 12:30;

Śląsk Wrocław – Wisła Kraków, godz. 15:00;

Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk, godz. 17:30;

Legia Warszawa – Piast Gliwice, godz. 20:00.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00