AktualnościPrzegrana z Pogonią

Przegrana z Pogonią

Jagiellonia Białystok przegrała u siebie z Pogonią Szczecin 1:2 w meczu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gola dla Żółto-Czerwonych strzelił Diego, a dla gości bramki zdobyli Kamil Grosicki i Kamil Drygas.

W porównaniu do ostatniego spotkania z Radomiakiem Radom zaszło kilka wymuszonych zmian w wyjściowej jedenastce. Od pierwszych minut oglądaliśmy na placu gry Martina Pospisila, debiutującego w ekstraklasie stopera – Patryka Czerecha, Bartłomieja Wdowika, Pavelsa Steinborsa i Bartosza Bidę. Zabrakło pauzujących za żółte kartki Michała Pazdana, Tarasa Romanczuka i kontuzjowanego Miłosza Matysika. Na ławce usiadł zaś Przemek Mystkowski, który w Radomiu grał od początku oraz po raz pierwszy wiosną – bramkarz Zlatan Alomerović.

Pierwszy kwadrans rywalizacji stał pod znakiem optycznej przewagi Pogoni, z której jednak niewiele wynikało. Kilka razy szczecinianie centrowali w nasze pola karne, ale bez efektu bramkowego. Z drugiej stron także niewiele działo się w pobliżu szesnastki gości. Wynik bezbramkowy w pełni odzwierciedlał to, co działo się na boisku.

W 17. minucie mogliśmy odnotować uderzenie na naszą bramkę autorstwa Mariusza Malca po rzucie rożnym. Piłka po tym strzale jednak w znacznej odległości minęła bramkę strzeżoną przez Steinborsa.

Na pierwsze poważne zagrożenie pod bramką szczecinian poczekaliśmy do 25. minuty. Wówczas Bojan Nastić zagrał świetną piłkę prostopadłą w kierunku Diego, a ten z zimną krwią pokonał Stipicę. Prowadziliśmy 1:0. To drugi gol Diego w tym tygodniu. Wcześniej trafił w poniedziałkowym starciu z Radomiakiem.

W odpowiedzi zaraz potem Jean Carlos wpadł w nasze pole karne po czym uderzył. Na drodze do bramki stanął jednak wyśmienicie interweniujący Steinbors. Łotyszowi należą się duże brawa za tę akcję.

Szczecinianie starali się wyrównać jak najszybciej i udała im się ta sztuka w 34. minucie, gdy dobre dośrodkowanie sfinalizował precyzyjnym strzałem były Jagiellończyk – Kamil Grosicki.

Nasza drużyna po wyrównującym golu rywala ponownie ruszyła na Pogoń. Po ciekawej akcji Diego z Gualem, na strzał z dystansu zdecydował się ten drugi. Piłka po uderzeniu Hiszpana poszybowała jednak nad poprzeczką bramki Stipicy.

Tuż przed końcem pierwszej połowy jeszcze po centrze Wdowika próbował bramkarza gości zaskoczyć Diego. Brazylijczyk jednak tym razem skiksował i do przerwy rezultat już się nie zmienił. Gra Żółto-Czerwonych napawała optymizmem.

Drugą połowę rozpoczęliśmy od szybkiej żółtej kartki, którą otrzymał Pospisil za powstrzymanie kontrataku rywali. W 53. minucie z kolei oglądaliśmy pierwsze zagrożenie pod naszą bramką. Uderzał Żurawski, świetnie jednak interweniował Steinbors.

Zaraz potem przy rzucie rożnym gości łotewski golkiper ucierpiał po tym jak jeden z zawodników Pogoni zaatakował go ostro w polu bramkowym. Na szczęście Pavels był w stanie kontynuować grę.

W 57. minucie głową po krótko rozegranym rzucie rożnym przez Pogoń uderzał Malec. Futbolówkę po strzale stopera Pogoni złapał jednak Steinbors. Chwilę później żółtą kartką za zastopowanie kontrataku gości ukarany został Struski. Trzy minuty później do grona ukaranych dołączył również Bogdan Tiru.

W 65. minucie Pogoń dokonała potrójnej zmiany. Z boiska zeszli Żurawski, Zahović i Stolarski, a pojawili się na nim Kamil Drygas, Michał Kucharczyk i Mariusz Fornalczyk.

Zaraz potem nastąpiła zmiana także w naszych szeregach. W miejsce Bidy na murawę wszedł Kacper Tabiś.

Niestety, lada moment goście cieszyli się z objęcia prowadzenia. Do siatki jagiellońskiej bramki futbolówkę z najbliższej odległości skierował Drygas. Przegrywaliśmy 1:2.

W 77. minucie szczecinianie mogli przesądzić o losach potyczki. Po kontrataku i podaniu Grosickiego nasz golkiper w fenomenalny sposób wybronił uderzenie Kucharczyka. Chwilę później „Grosik” opuścił murawę, a w jego miejsce wszedł Kacper Kostorz.

Po chwili oglądaliśmy podwójną zmianę w ekipie Żółto-Czerwonych. Z boiska zeszli Struski i Wdowik, a weszli Andrzej Trubeha i Mystkowski. Zaraz potem żółtą kartką ukarany został Czerech.

W 84. minucie Gual w sytuacji oko w oko ze Stipicą podawał ostatecznie w kierunku Diego. Niestety, Brazylijczyk został uprzedzony przez defensorów gości. Arbiter odgwizdał też spalonego Hiszpana, więc ewentualna bramka nie zostałaby uznana.

Chwilę później była kolejna zmiana w Pogoni. Zszedł Jean Carlos, wszedł Benedikt Zech. Z kolei w Jadze murawę opuścili Pospisil i Czerech, a w ich miejsce oglądaliśmy na placu gry Fedora Cernycha i Filipa Piszczka.

Potem w pole karne Jagi wpadł Kowalczyk, w ostatniej chwili jego uderzenie zostało zablokowane przez naszych defensorów.

Arbiter doliczył do drugiej części rywalizacji  pięć minut. W tym czasie żółtą kartką ukarany został Mystkowski.  Poza tym żadnej ze stron nie udało się już trafić do siatki. Jaga przegrała przy Słonecznej z Pogonią Szczecin 1:2.