AktualnościTrenerzy po meczu Jagiellonia – Pogoń Szczecin

Trenerzy po meczu Jagiellonia – Pogoń Szczecin

W Wielką Sobotę Jagiellonia Białystok przegrała z Pogonią Szczecin 1:2 przy Słonecznej w ramach 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Poniżej prezentujemy wypowiedzi szkoleniowców obu drużyn po spotkaniu.

Piotr Nowak (Jagiellonia): Nie było to złe spotkanie w naszym wykonaniu. Nie możemy sobie jednak pozwolić na tyle gapiostwa, jak przy straconych bramkach. Zaczęliśmy dobrze, byliśmy skoncentrowani, właściwie ustawieni. W obliczu kartek i innych absencji musieliśmy poukładać to wszystko na miarę naszych możliwości. Pogoń to klasowy zespół, który wykorzystuje najmniejsze błędy przeciwnika. Tak dzisiaj było. To dla nas nauczka. Patryk Czerech trenował z nami przez dłuższy okres czasu. To inteligentny zawodnik, umie wyprowadzać piłkę, dobrze kontroluje boiskowe wydarzenia. Miałem niewielkie możliwości manewru. Taką podjąłem decyzję. Nie chciałem ustawiać zawodników nie na swoich pozycjach. Rozmawiałem z piłkarzami i wyczułem, że przyda nam się trochę wzrostu. Uważam, że Patryk spełnił oczekiwania, choć miał kilka nerwowych momentów.

Kosta Runjaić (Pogoń Szczecin): Jesteśmy bardzo szczęśliwi z wyniku. Moim zdaniem dobrze weszliśmy w grę, ale straciliśmy bramkę, której powinniśmy uniknąć. Na szczęście dobrze zareagowaliśmy na stratę gola, ruszyliśmy zdecydowanie do przodu. Było jasne, że Jagiellonia będzie chciała wyprowadzać ataki. Ma wielu dobrych zawodników, jak Gual czy Pospisil i nie było łatwo ich powstrzymać. Byli bardzo niebezpieczni w niektórych sytuacjach. Mieliśmy jednak odpowiednie nastawienie i dobrze walczyliśmy o każdą piłkę. Wiemy, że mamy bardzo dobrą ławkę rezerwowych, która wielokrotnie w tym sezonie nam pomogła. Dziś było podobnie.

Pełne wypowiedzi obu szkoleniowców są dostępne w poniższym materiale wideo na kanale JagaTV. Zapraszamy do oglądania.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00