AktualnościOPP: ŁKS 1926 Łomża na drodze do półfinału

OPP: ŁKS 1926 Łomża na drodze do półfinału

Przed rezerwami Jagiellonii Białystok wyjazdowe spotkanie 1/4 finału Okręgowego Pucharu Polski z czwartoligowym ŁKS-em 1926 Łomża. Mecz zostanie rozegrany w środę, 20 kwietnia, o godz. 17:00.

Droga do ćwierćfinału Żółto-Czerwonych wyglądała następująco. W 1/16 finału Jagiellonia II pokonała Orlęta Czyżew 2:0 w październiku po trafieniach Kacpra Głowickiego i Huberta Karpińskiego. Wtedy białostocką ekipę prowadził jeszcze trener Wojciech Kobeszko. W kolejnej rundzie, już w nowym roku, drużyna prowadzona przez nowego szkoleniowca, Adriana Siemieńca, uporała się na swoim terenie z Wissą Szczuczyn zwyciężając 3:1. Gole dla Jagi strzelali Bartosz Dyszy, Mikołaj Wasilewski i Michał Samborski.

Jagiellończycy w 2022 roku całkiem nieźle radzą sobie na boiskach trzeciej ligi. Żółto-Czerwoni wygrali trzy spotkania, jedno zremisowali i raz musieli uznać wyższość rywala. W ostatniej serii gier nasze rezerwy pokonały w delegacji Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:1 po trafieniach Bartosza Wiktoruka, Macieja Twarowskiego i Michała Żyry.

– Na początku spotkania mieliśmy trochę problemów, ale potem potrafiliśmy się przystosować, z czego wyniknęły bramki. Gole padły po ładnych akcjach, po grze prostymi środkami. Mieliśmy trochę szczęścia, ponieważ rywale stworzyli sobie naprawdę bardzo dużo sytuacji bramkowych – mówił po ostatnim meczu trener Siemieniec.

Jak wyglądała droga do ćwierćfinału Okręgowego Pucharu Polski najbliższego rywala rezerw? ŁKS 1926 Łomża wyeliminował trzech rywali. Najpierw w II rundzie ograł 6:3 zespół Biel Jeziorko, następnie odprawił z kwitkiem ekipę GKS-u Stawiski zwyciężając aż 14:0, a ostatnim przeciwnikiem, z którym uporali się łomżanie, była Warmia Grajewo (2:0). W czwartej lidze podlaskiej zaś ekipa ŁKS-u jest liderem z dorobkiem 52 punktów.

Miejmy nadzieję, że Żółto-Czerwoni zakończą dziś przygodę łomżan w Okręgowym Pucharze Polski. Trzymamy kciuki za zwycięstwo podopiecznych Adriana Siemieńca. Początek meczu ŁKS 1926 Łomża – Jagiellonia II Białystok o godz. 17:00.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00