AktualnościRaport kartkowy przed meczem z Piastem Gliwice

Raport kartkowy przed meczem z Piastem Gliwice

W najbliższą sobotę (23.04) Jagiellonia Białystok rozegra swój kolejny ligowy mecz w tym sezonie. Żółto-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Piastem Gliwice. Jak wygląda sytuacja kartkowa w naszej drużynie przed tym starciem?

Swój poprzedni mecz ligowy Jagiellończycy rozegrali w sobotę, 16 kwietnia, kiedy przy Słonecznej podejmowali Pogoń Szczecin w spotkaniu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni trenera Piotra Nowaka przegrali ze szczecinianami 1:2 (Carioca 25′ – Grosicki 34′; Drygas 73′). Podczas tamtej konfrontacji aż sześciu zawodników Jagiellonii zostało ukaranych żółtymi kartkami. Napomnienia otrzymali Karol Struski (szósta żółta kartka w sezonie), Martin Pospisil (piąta żółta kartka w sezonie), Bogdan Tiru (trzecia żółta kartka w sezonie), Przemysław Mystkowski (druga żółta kartka w sezonie) oraz Marc Gual i Patryk Czerech (dla obu pierwsza żółta kartka w sezonie).

Żaden zawodnik Jagiellonii nie musi pauzować w spotkaniu z Piastem Gliwice ze względu na nadmiar żółtych kartek. Ponadto w kadrze meczowej na spotkanie z gliwiczanami mogą być uwzględnieni Taras Romanczuk i Michał Pazdan, którzy przymusowo opuścili starcie z Pogonią Szczecin.

Zawodnikami, którzy podczas sobotniej konfrontacji muszą uważać na kary indywidualne są Miłosz Matysik, Kacper Tabiś oraz Bogdan Tiru (każdy z nich ma po trzy żółte kartki). W przypadku, gdyby któryś z wymienionych graczy został w starciu z „Piastunkami” ukarany żółtą kartką nie mógłby wystąpić w kolejnym meczu ligowym Żółto-Czerwonych.

Żółte kartki w sezonie 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

8 – Romanczuk

6 – Cernych, Struski.

5 – Pospisil.

4 – Nastić, Pazdan, Prikryl, Puerto.

3 – Matysik, Tabiś, Tiru.

2 – Alomerović, Imaz, Mystkowski.

1 – Bida, Czerech, Gual, Olszewski, Trubeha, Wdowik.

Bezpośrednie czerwone kartki w sezonie 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

1 – Puerto, Tiru.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00