AktualnościRezerwy w półfinale Okręgowego Pucharu Polski

Rezerwy w półfinale Okręgowego Pucharu Polski

Jagiellonia II Białystok pokonała na wyjeździe ŁKS 1926 Łomża 4:3 po dogrywce i awansowała do półfinału Okręgowego Pucharu Polski. Dwa gole dla Żółto-Czerwonych strzelił Maciej Twarowski, do siatki trafiali też Jan Majsterek Mikołaj Wasilewski.

W półfinale nasze rezerwy zmierzą się z czwartoligowym Turem Bielsk Podlaski. Dokładny termin tej rywalizacji przedstawimy Państwu później. O komentarz do spotkania w Łomży poprosiliśmy trenera Jagiellończyków, Adriana Siemieńca.

– Na pewno był to szalony mecz z obu stron. Żadna z drużyn nie kalkulowała, obie postawiły na ofensywę. Nie brakowało sytuacji do zdobycia bramki. Ja jestem zadowolony z tego, że w kolejnym spotkaniu strzelamy dużo goli, ale martwi fakt, że dużo bramek też tracimy. Nad poprawą tego aspektu musimy cały czas pracować. Zastanawiamy się, z czego to wynika. Cieszymy się z awansu, bo zależało nam na tym, żeby ten mecz wygrać i awansować do kolejnej rundy. Gramy o zwycięstwo w każdym spotkaniu, a teraz już koncentrujemy się na bardzo ważnym starciu ligowym z Ursusem Warszawa (sobota, 23.04, przyp. red.).

– Nie chcę wystawiać laurek indywidualnych za mecz w Łomży. Zawsze wychodzę z założenia, że nawet jeśli idzie coś dobrze, to można coś poprawić. Po meczu porozmawiałem z piłkarzami i przekazałem swoje uwagi. Zawsze są zawodnicy, którzy prezentują się lepiej, a niektórzy trochę słabiej. Najważniejsze jednak, żebyśmy wyglądali dobrze jako zespół. Mimo dobrej serii i wyników na wiosnę, zawsze staram się tonować nastroje, ponieważ przed nami jeszcze wiele istotnych spotkań. Dużo wymagam od naszych zawodników. Na ten moment jeszcze nie wygraliśmy Okręgowego Pucharu Polski, ani nie zapewniliśmy sobie utrzymania w trzeciej lidze. Mamy do zrealizowania swoje cele – podsumował opiekun jagiellońskich rezerw.

1/4 finału Okręgowego Pucharu Polski

ŁKS 1926 Łomża – Jagiellonia II Białystok 3:4 (1:1, 3:3) po dogrywce
Bramki dla Jagiellonii: Majsterek 42′ z karnego, Wasilewski 77′, Twarowski 90′, 92′

Jagiellonia II: Dziekoński – Tabiś, Dyszy, Orpik (63′ Huczko), Majsterek, Głowicki (63′ Pankiewicz), Surzyn (72′ Wasilewski), Mościcki (46′ Bayer), Wiktoruk, Karpiński (98′ Samborski), Twarowski (105′ Stawiarz)

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00