AktualnościCLJ U-18: Wyjazd do Łodzi

CLJ U-18: Wyjazd do Łodzi

W najbliższą sobotę, 23 kwietnia, juniorzy starsi Jagiellonii Białystok rozegrają kolejny mecz w sezonie 2021/2022 Centralnej Ligi Juniorów. Wyjazdowym rywalem Żółto-Czerwonych będzie UKS SMS Łódź.

Obecnie młodzi zawodnicy „Dumy Podlasia” zajmują 8. miejsce w tabeli CLJ z 35 punktami na koncie. Ich bilans w tym sezonie to 10 zwycięstw, pięć remisów i dziewięć porażek. Bilans bramkowy wynosi natomiast 58 strzelonych do 46 straconych goli. Podopieczni Krzysztofa Zalewskiego mogą pochwalić się drugą najskuteczniejszą ofensywą w całej stawce. Ustępują pod tym względem jedynie liderowi, MKS Polonii Warszawa (62 gole). Najskuteczniejszym zawodnikiem Jagi jest Kuba Lutostański, autor 19 trafień, który jednocześnie przewodzi wyścigowi o miano króla strzelców całych rozgrywek.

Jak ostatnio wiedzie się Jagiellończykom w rozgrywkach? Żółto-Czerwoni w dwóch ostatnich spotkaniach nie byli w stanie ograć swoich przeciwników. Dwa tygodnie temu Jaga uległa na wyjeździe Cracovii 1:2, a w minionej serii gier podzieliła się punktami z Arką Gdynia remisując 3:3.

– To był naprawdę dobry mecz z obu stron. Szkoda, że po strzeleniu gola z Arką zawsze przewagę traciliśmy w krótkim odstępie czasu. Jedni i drudzy mieli swoje sytuacje – tak mówił w zeszłym tygodniu trener Krzysztof Zalewski. Jak będzie tym razem?

Jeżeli chodzi o UKS SMS to jest to zespół broniący się przed spadkiem z ligi. Łodzianie zajmują aktualnie przedostatnie, 15. miejsce w tabeli CLJ z dorobkiem 21 punktów i stratą siedmiu „oczek” do bezpiecznej strefy. Ich bilans to 5 zwycięstw, sześć remisów i 13 porażek. Bilans w tym roku to tylko jedna wygrana, dwa remisy i aż cztery przegrane. Przed tygodniem zawodnicy z Łodzi grali na wyjeździe z Legią Warszawa i przegrali bardzo wysoko, 0:4. Obecnie najskuteczniejszym zawodnikiem UKS-u jest Marcel Lachowicz, autor 10 ligowych trafień.

Początek meczu UKS SMS Łódź – Jagiellonia, rozgrywanego w najbliższą sobotę (23.04) w ramach 25. kolejki CLJ, o godz. 15:00. Trzymamy kciuki za zwycięstwo Żółto-Czerwonych.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00