AktualnościIII liga: Ursus kolejnym rywalem

III liga: Ursus kolejnym rywalem

Przed rezerwami Jagiellonii Białystok kolejny w tym roku mecz gr. I III ligi. Żółto-Czerwoni w najbliższą sobotę (23.04) zmierzą się z Ursusem Warszawa przy Elewatorskiej.

Aktualnie nasz drugi zespół zajmuje 10. miejsce w tabeli gr. I III ligi z dorobkiem 31 punktów i bilansem dziewięciu zwycięstw, czterech remisów oraz 11 porażek (gole 47:43). W poprzedniej kolejce Jagiellończycy grali na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, z którym wygrali pewnie, 3:1. Aktualnie najskuteczniejszym strzelcem Jagi na trzecioligowych boiskach jest Hubert Karpiński, który w trwającej kampanii zanotował 11 trafień.

Dobrą passę rezerwy podtrzymały w minioną środę pokonując w 1/4 finału Okręgowego Pucharu Polski na wyjeździe ŁKS 1926 Łomża 4:3 po dogrywce. Gole dla Żółto-Czerwonych strzelali Maciej Twarowski x2, Mikołaj Wasilewski i Jan Majsterek.

– Cieszymy się z awansu, bo zależało nam na tym, żeby ten mecz wygrać i znaleźć się w kolejnej rundzie. Gramy o zwycięstwo w każdym spotkaniu, a teraz już koncentrujemy się na bardzo ważnym starciu ligowym z Ursusem Warszawa. Na ten moment jeszcze nie wygraliśmy Okręgowego Pucharu Polski, ani nie zapewniliśmy sobie utrzymania w trzeciej lidze. Mamy do zrealizowania swoje cele – mówił trener Siemieniec.

Nasz najbliższy rywal, czyli zespół Ursusa, to ekipa znajdująca się dość blisko Żółto-Czerwonych w trzecioligowej tabeli. Rywal z Mazowsza jest na ten moment na 12. pozycji w stawce z dorobkiem 30 punktów. W minionej serii gier drużyna z Warszawy uległa na swoim terenie Błoniance Błonie 1:3. Najskuteczniejszym strzelcem tego zespołu jest Michał Strzałkowski z 14 golami na koncie. Co ciekawe, to właśnie ten zawodnik przewodzi w tej chwili ligowej klasyfikacji strzelców.

Początek meczu Jagiellonia II Białystok – Ursus Warszawa, rozgrywanego w ramach 27. kolejki gr. I III ligi, w najbliższą sobotę, 23 kwietnia, o godz. 15:00. Mecz zostanie rozegrany na boisku znajdującym się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii przy ul. Elewatorskiej w Białymstoku. Przypominamy, że obecnie możliwy jest udział kibiców w meczach rozgrywanych na tym obiekcie. Kibice mogą zapełnić 100 procent pojemności trybun. Wydarzenie nie jest biletowane, obowiązuje zasada pierwszeństwa. Jednocześnie kibice są zobligowani do przestrzegania aktualnych na moment rozgrywania meczu przepisów sanitarno-epidemiologicznych oraz dostosowywania się do polecenie stewardów i spikera. Dodatkowo informujemy, że z meczu Jagiellonia II – Ursus Warszawa zostanie przeprowadzona transmisja live wideo, która będzie do obejrzenia na kanale JagaTV w serwisie YouTube. Zapraszamy do oglądania!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00