AktualnościNowak: Remis w Gliwicach? Sukcesem będzie tylko wygrana

Nowak: Remis w Gliwicach? Sukcesem będzie tylko wygrana

– Sukcesem nie jest remis, ale wygrana. Jeżeli nastawia się tylko na podział punktów to zazwyczaj takie spotkanie kończy się porażką. Brakuje nam regularności w punktowaniu. Każdy punkt jest na wagę złota, nie mówiąc o wygranych. Nie chcemy znaleźć się w sytuacji kiedy będziemy drżeć o pozycję w tabeli. – powiedział przed meczem z Piastem Gliwice trener Jagiellonii Białystok, Piotr Nowak.

Szkoleniowiec nie krył niezadowolenia podsumowując ostatni mecz ligowy. – Po meczu z Pogonią nie byliśmy zadowoleni z wyniku. Mieliśmy kilka dobrych sytuacji, szybko objęliśmy prowadzenie i równie szybko je oddaliśmy tracąc niepotrzebną bramkę po akcji, którą dało się przerwać wcześniej. Były momenty napawające optymizm, ale i były błędy wynikające z braku koncentracji. Pogoń ma jakość, co było widać w pojedynkach. Szkoda końcowego rezultatu, bo można było z tego meczu ugrać więcej. W ostatnim kwadransie w prostej sytuacji daliśmy sobie strzelić gola. W tamtej sytuacji zabrakło wielu elementów, jak presji na piłkę, zbyt łatwo futbolówka znalazła się pod bramką. To dobra nauczka dla nas. Wszystkie te sytuacje wyszczególniliśmy podczas wewnętrznej analizy, aby ustrzec się takich błędów – zaznacza.

Co można powiedzieć o naszym najbliższym rywalu? – Piast ma bardzo dobrą serię, oni walczą do ostatnich minut, wyprowadzają kontry, musimy nastawić się na walkę. Ich stać na utrzymywanie intensywności gry do 90 minuty, co pokazali w poniedziałek w Warszawie. Obecnie każdy punkt jest na wagę złota – podkreśla trener.

Czy sztab szkoleniowy Jagiellonii będzie usatysfakcjonowany remisem przy Okrzei? – Sukcesem nie jest remis, ale wygrana. Jeżeli nastawia się tylko na podział punktów to zazwyczaj takie spotkanie kończy się porażką. Musimy być gotowi mentalnie, nie wolno nam grać dwóch różnych połów. Widzę postęp względem meczu w Radomiu. Jeżeli to utrzymamy, z pewnością stać nas będzie na dobry wynik. W obecnej sytuacji musimy jednak wywalczyć każdy punkt. Chcemy grać piłką, bo to jest sens futbolu – wyjaśnia Nowak.

Jak wygląda sytuacja kadrowa? – Staramy się wszystkich, którzy narzekali na urazy doprowadzić do pełni sprawności. W ostatnich kilkunastu dniach wypadli Matysik, Prikryl, po absencjach wracają Pazdan i Romanczuk. Mamy jeszcze kilka drobnych urazów które nie wyglądają dobrze i być może zawodnicy nie będą jeszcze gotowi na spotkanie w Gliwicach – przewiduje trener.

Gdzie tkwią mankamenty w grze Jagi? – Brakuje nam regularności w punktowaniu. Każdy punkt jest na wagę złota, nie mówiąc o wygranych. Nie chcemy znaleźć się w sytuacji kiedy będziemy drżeć o pozycję w tabeli. Musimy przede wszystkim uważać na gapiostwo i niekonsekwencję, które doprowadzają do utraty goli. Nad tym wszystkim pracujemy każdego dnia i chcemy, aby ten progres był widoczny – podkreśla. Jak trener odniesie się do rewelacji medialnych o sytuacji kontraktowej Imaza? – Jesus musi wrócić do pełni sprawności. Wszystkie rozmowy o Hiszpanie sprowadzają się do stanu jego zdrowia. On sam zdaje sobie z tego sprawę. Chce wrócić, zagrać w końcówce sezonu i wtedy okaże się, co dalej, czy ta przyszłość będzie miała sens dla obu stron – zakończył Piotr Nowak.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00