AktualnościPazdan: Zagrać dobrze cały mecz

Pazdan: Zagrać dobrze cały mecz

– Na razie nie ma jakiejś nerwowości w szatni, ale nie da się ukryć, że każdy zerka na tabelę i liczy, ilu potrzeba nam punktów, aby zapewnić sobie utrzymanie. Przed meczem wyjazdowym wielu nawet punkt wzięłoby w ciemno. Wiele jednak będzie zależało od przebiegu spotkania – powiedział przed meczem z Piastem Gliwice obrońca Jagiellonii Białystok, Michał Pazdan.

Doświadczony defensor nie krył rozczarowania ostatnim niepowodzeniem. – W meczu z Pogonią mogliśmy wyszarpać punkt, pomimo sporych braków kadrowych. Niestety, przegraliśmy 1:2. Trzeba o tym zapomnieć i skupić się na kolejnym spotkaniu – podsumował „Pazdek”.

Czy zawodnicy liczą różnice punktowe? – Na razie nie ma jakiejś nerwowości w szatni, ale nie da się ukryć, że każdy zerka na tabelę i liczy, ilu potrzeba nam punktów, aby zapewnić sobie utrzymanie. Wygrana teraz lub za tydzień dałyby nam komfort psychiczny. Sam wiem jak to jest, nie pierwszy raz gram o najwyższe cele, lub o utrzymanie. Na pewno jest łatwiej, kiedy tych punktów jest więcej – podkreśla były reprezentant Polski.

Na co musimy zwrócić uwagę w sobotę? – Piast dobrze gra w tej rundzie. To zupełnie inna drużyna niż ta z jesieni. Po serii wygranych mają swobodę w grze. Nie ma to jednak dla nas znaczenia. Skupiamy się na sobie i chcemy zdobywać punkty. Piast ma mocne strony, jak Damian Kądzior, czy Kamil Wilczek. Świetnie w obronie wygląda duet Czerwiński i Mosór. Na pewno to mocny zespół – chwali rywala ćwierćfinalista EURO 2016.

Czy nasz zespół będzie usatysfakcjonowany z jednego „oczka”? – Przed meczem wyjazdowym wielu nawet punkt wzięłoby w ciemno. Wiele jednak będzie zależało od przebiegu spotkania. Musimy się przeciwstawić i zagrać przede wszystkim skutecznie, aby spotkanie miało spokojny przebieg dla nas. Ostatnio w naszych meczach nie brakowało dramaturgii, remis w Radomiu czy wygrana z Zagłębiem zostały wyrwane rzutem na taśmę. Musimy skupić się, aby przez większość spotkania grać dobrze również w pierwszej połowie – podkreśla doświadczony zawodnik Jagi. Czego możemy spodziewać się w Gliwicach? – Z perspektywy trybun nie można powiedzieć, że Pogoń czymś zachwyciła. Spokojnie można było z nimi zremisować. W Ekstraklasie nie ma drużyn, które nie wiadomo w jaki sposób prowadzą grę. Z każdym można nawiązać walkę, czasami wręcz takie mecze są lepsze, bo łatwo wpaść w pułapkę, myśląc, że to samo się wygra. Podobnie było jesienią z Lechem. Nie ma co przewidywać, trzeba być stabilnym i pracować, aby gra Jagiellonii była równa – zakończył Michał Pazdan.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00