AktualnościIII liga: Pewna wygrana z Ursusem

III liga: Pewna wygrana z Ursusem

Jagiellonia II Białystok kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa w III lidze. Tym razem podopieczni Adriana Siemieńca ograli 2:0 Ursusa Warszawa przy Elewatorskiej.

O komentarz do sobotniej rywalizacji poprosiliśmy trenera drugiego zespołu Jagi, Adriana Siemieńca.

– Cieszymy się nie tylko ze zwycięstwa, ale również z faktu, że zagraliśmy na zero z tyłu. Po serii wygranych łatwo jest zgubić koncentrację, a w minioną środę graliśmy mecz Okręgowego Pucharu Polski z dogrywką. Stanęliśmy na wysokości zadania, zwłaszcza w aspekcie fizycznym. Tutaj chylę czoła wszystkim pracownikom mojego sztabu. Praca, którą wkładają na co dzień, przyniosła efekty. Duże brawa dla nich. Był to trudny mecz dla nas, ale przez większość czasu kontrolowaliśmy jego przebieg. W drugiej połowie zabrakło nam stempla w postaci trzeciego gola, żeby zamknąć mecz. Musimy się tego uczyć i być dojrzali w tym aspekcie, bo w przeciwnym razie rywal może wyczuć swoją szansę. Czerwona kartka Michała Surzyna wprowadziła trochę nerwowości i w końcówce musieliśmy być czujni.

– Trudno mi oceniać sytuację, w której Michał otrzymał drugą żółtą kartkę. Sędzia był blisko, taki ustawił poziom tolerancji boiskowych wydarzeń, jeżeli chodzi o agresję w grze. Nie mamy na to wpływu. My nie jesteśmy od oceniania, skupiamy się na swojej grze.

– Bardzo ważne jest to, że bramki zdobywają nie tylko zawodnicy ofensywni, ale również defensorzy, jak choćby dziś. Wtedy przeciwnikom trudniej jest rozszyfrować nasze poczynania, nie jest łatwo nas zatrzymać. Czasami są mecze, w których nie można zdobyć bramki z akcji, ale z pomocą przychodzą stałe fragmenty gry, które trzeba umieć wykorzystać. Tak dziś się stało. Chwała Błażejowi Augustynowi, a także Jankowi Majsterkowi, który miał udział przy drugim golu. Chcemy być dojrzałym zespołem i wygrywać spotkania w rożny sposób. To ważne, że jesteśmy wszechstronni i elastyczni w sposobie zdobywania bramek – podsumował szkoleniowiec.

28. kolejka III ligi, gr. I

Jagiellonia II Białystok – Ursus Warszawa 2:0 (2:0).
Bramki: Augustyn 21′, bramka samobójcza 41′

Jagiellonia II: Abramowicz – Tabiś, Augustyn (81′ Dyszy), Majsterek, Orpik, Pankiewicz, Surzyn, Wiktoruk (88′ Stawiarz), Wojciechowski, Wasilewski (61′ Bayer), Twarowski (61′ Karpiński)

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00