AktualnościTrenerzy po meczu w Gliwicach

Trenerzy po meczu w Gliwicach

Jagiellonia Białystok przegrała na wyjeździe z Piastem Gliwice 1:2 w ramach 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Poniżej prezentujemy wypowiedzi trenerów obu zespołów po spotkaniu.

Waldemar Fornalik (Piast Gliwice): Do przerwy mieliśmy problemy ze sforsowaniem defensywy Jagiellonii. To drużyna gości była groźniejszym zespołem. W drugą połowę weszliśmy z przytupem. Szybko zdobyliśmy dwie bramki, ale po chwili nasze gapiostwo kosztowało nas stratę kontaktowego gola. Na szczęście drużyna kapitalnie zareagowała od tamtego momentu, ponieważ nie było żadnej obrony Częstochowy, tylko umiejętne organizowanie się w działaniach defensywnych. Groźnie kontrowaliśmy i mogę mieć pretensje do drużyny o skuteczność. Powinniśmy zdecydowanie szybciej zamknąć to spotkanie. Po raz kolejny jednak przeżywaliśmy ogromne emocje do ostatnich minut w starciu z Jagiellonią.

Piotr Nowak (Jagiellonia Białystok): Obejrzeliśmy dwie różne połowy. W pierwszej części zagraliśmy dobrze i zneutralizowaliśmy wszystkie atuty Piasta. Pod tym względem można być zadowolonym. Niestety, po raz kolejny popełniliśmy kardynalne błędy w defensywie. Jeżeli będziemy je powtarzać, w przyszłości zdarzą się podobne sytuacje. Nie możemy do tego dopuszczać. Po straconych golach gra jeszcze bardziej się otworzyła, zdobyliśmy kontaktową bramkę. Piast to jednak rutynowany zespół, który wykorzystuje najmniejsze błędy. W kluczowych momentach zachowujemy się jak dzieci. Wracamy do pracy, musimy stale się poprawiać. Co do VAR-u, to uważam, że miał on drużynom pomagać, a nie przeszkadzać. Mecze nie powinny trwać po 112 minut. Większość szybko doszła do wniosku, że bramka Bartka Bidy powinna zostać uznana. Trwało to zdecydowanie za długo. Nie było nad czym się zastanawiać.