AktualnościIII liga: Czas na starcie z Sokołem

III liga: Czas na starcie z Sokołem

Już w najbliższą środę (27.04) kolejny mecz Jagiellonii II Białystok w trzeciej lidze. Tym razem rezerwy zmierzą się na wyjeździe z Sokołem Aleksandrów Łódzki.

Aktualnie nasz drugi zespół zajmuje 10. miejsce w tabeli gr. I III ligi z dorobkiem 34 punktów i bilansem 10 zwycięstw, czterech remisów oraz 11 porażek (gole 49:43). Ostatni mecz Jagiellończyków to domowe zwycięstwo z Ursusem Warszawa 2:0.

– Stanęliśmy na wysokości zadania, zwłaszcza w aspekcie fizycznym. Tutaj chylę czoła wszystkim pracownikom mojego sztabu. Praca, którą wkładają na co dzień, przyniosła efekty. Duże brawa dla nich. Bardzo ważne jest to, że bramki zdobywają nie tylko zawodnicy ofensywni, ale również defensorzy. Chcemy być dojrzałym zespołem i wygrywać spotkania w rożny sposób. To ważne, że jesteśmy wszechstronni i elastyczni w sposobie zdobywania bramek – mówi Adrian Siemieniec, szkoleniowiec jagiellońskich rezerw.

Początek ligowej wiosny w wykonaniu naszych rezerw jest bardzo dobry. Poza jedyną porażką w Warszawie z Polonią (0:4) Jagiellończycy czterokrotnie zwyciężyli i raz zremisowali. Ponadto w międzyczasie wywalczyli awans do półfinału Okręgowego Pucharu Polski dzięki wyeliminowaniu Wissy Szczuczyn (3:1) i ŁKS-u 1926 Łomża (4:3 po dogr.).

Nasz najbliższy rywal, czyli zespół Sokoła, to drużyna z dołu tabeli trzeciej ligi. Ekipa z województwa łódzkiego zajmuje 17. pozycję w stawce z bilansem pięciu zwycięstw, dziewięciu remisów i 12 porażek. W rundzie wiosennej nasz środowy przeciwnik jak na razie ma za sobą siedem meczów. Dwa z nich kończyły się wygranymi, cztery spotkania Sokół przegrał i raz zremisował.

Początek meczu Sokół Aleksandrów Łódzki – Jagiellonia II Białystok, rozgrywanego w ramach 28. kolejki gr. I III ligi, w najbliższą środę, 27 kwietnia, o godz. 17:00. Trzymamy kciuki za wygraną Żółto-Czerwonych.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00