AktualnościRaport kartkowy przed meczem ze Śląskiem Wrocław

Raport kartkowy przed meczem ze Śląskiem Wrocław

W najbliższą sobotę (30.04) Jagiellonia Białystok rozegra swój kolejny ligowy mecz w tym sezonie. Żółto-Czerwoni podejmą przy Słonecznej Śląsk Wrocław. Jak wygląda sytuacja kartkowa w naszej drużynie przed tym starciem?

Swój poprzedni mecz ligowy Jagiellończycy rozegrali w sobotę, 23 kwietnia, kiedy zmierzyli się na wyjeździe z Piastem Gliwice w spotkaniu 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni trenera Piotra Nowaka przegrali z gliwiczanami 1:2 (Holubek 47′; Czerwiński 53′ – Bida 66′). Podczas tamtej konfrontacji trzech zawodników Jagiellonii zostało ukaranych żółtymi kartkami. Napomnienia otrzymali Michał Żyro (pierwsza żółta kartka w sezonie), Fedor Cernych (siódma żółta kartka w sezonie) oraz Taras Romanczuk (dziewiąta żółta kartka w sezonie).

Żaden zawodnik Jagiellonii nie musi pauzować w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław ze względu na nadmiar żółtych kartek. Zawodnikami, którzy podczas sobotniej konfrontacji muszą uważać na kary indywidualne są Miłosz Matysik, Kacper Tabiś, Bogdan Tiru (każdy z nich ma po trzy żółte kartki) oraz wspomniany Fedor Cernych (siedem żółtych kartek). W przypadku, gdyby któryś z wymienionych graczy został w starciu z wrocławianami ukarany żółtą kartką nie mógłby wystąpić w kolejnym meczu ligowym Żółto-Czerwonych.

Żółte kartki w sezonie 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

9 – Romanczuk

7 – Cernych.

6 – Struski.

5 – Pospisil.

4 – Nastić, Pazdan, Prikryl, Puerto.

3 – Matysik, Tabiś, Tiru.

2 – Alomerović, Imaz, Mystkowski.

1 – Bida, Czerech, Gual, Olszewski, Trubeha, Wdowik, Żyro.

Bezpośrednie czerwone kartki w sezonie 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

1 – Puerto, Tiru.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00