AktualnościBida: Liczy się tylko zdobycz punktowa

Bida: Liczy się tylko zdobycz punktowa

– Od 2-3 kolejek powtarzamy, że każdy kolejny mecz jest dla nas ważny. Nie inaczej będzie tym razem, bo tylko punkty się liczą i na nie patrzymy – powiedział przed meczem ze Śląskiem zawodnik Jagiellonii, Bartosz Bida.

Obecnie „Żółto-Czerwoni” zgromadzili o dwa punkty więcej od wrocławskiego zespołu. –  W przypadku wygranej Śląsk mógłby nas wyprzedzić, ale zrobimy wszystko, aby tego nie doszło. Od 2-3 kolejek powtarzamy, że każdy kolejny mecz jest dla nas ważny. Nie inaczej będzie tym razem, bo tylko punkty się liczą i na nie patrzymy – zaznacza Bida.

Co może nam zapewnić wygrana ze Śląskiem? – Trzy punkty dadzą nam duży oddech i powinny zapewnić utrzymanie, chociaż nie wiadomo jak potoczą się inne spotkania. Zawsze wychodzimy po zwycięstwo, ale jeżeli mecz nie ułoży się po naszej myśli, to w naszej sytuacji każdy punkt będzie cenny – podkreśla „Bidka”.

Przed sobotnim starciem Jaga trenowała na Stadionie Miejskim. – Nie jest to pierwszy raz w tym sezonie. Chcemy lepiej poczuć boisko, oswoić się z nim i mieć lekką przewagę nad rywalem – wyjaśnia młodzieżowy reprezentant Polski. Sam zawodnik nie kryje złości, że Jagiellonia jest zaangażowana w walkę o utrzymanie. – Fajnie byłoby wyjść i po prostu wygrać. Sami jednak narobiliśmy sobie problemów, potraciliśmy punkty i nałożyliśmy presję związaną z tym, że musimy oglądać się na innych. Chcielibyśmy wygrać dla siebie, naszych rodzin i kibiców. Nikt rzecz jasna nie dopuszcza do siebie myśli o spadku. W ostatnich meczach nie graliśmy źle, ale jeden punkt w trzech spotkaniach to dorobek słaby. Jesteśmy źli na siebie, że w ogóle dopuściliśmy do takiej sytuacji. Obecnie Śląsk jest w sytuacji podobnej do nas, nawet w gorszej, bo ma zaledwie trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. W sobotę musimy przejąć kontrolę, nie dać się stłamsić. Liczę, że wygramy – zakończył Bartosz Bida

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00