AktualnościCLJ U-18: Goszczą Śląsk

CLJ U-18: Goszczą Śląsk

W najbliższą sobotę, 30 kwietnia, juniorzy starsi Jagiellonii Białystok rozegrają kolejny mecz w sezonie 2021/2022 Centralnej Ligi Juniorów U-18. Żółto-Czerwoni przy Elewatorskiej zmierzą się ze Śląskiem Wrocław.

Obecnie młodzi zawodnicy „Dumy Podlasia” zajmują 9. miejsce w tabeli CLJ z 35 punktami na koncie. Ich bilans w tym sezonie to 10 zwycięstw, pięć remisów i 10 porażek. Bilans bramkowy wynosi natomiast 58 strzelonych do 47 straconych goli. Jak ostatnio wiedzie się Jagiellończykom w rozgrywkach? Żółto-Czerwoni w trzech ostatnich spotkaniach nie byli w stanie ograć swoich przeciwników. Trzy tygodnie temu Jaga uległa na wyjeździe Cracovii 1:2, tydzień później podzieliła się punktami z Arką Gdynia remisując 3:3, a kilka dni temu w delegacji musiała uznać wyższość UKS-u SMS-u Łódź (0:1).

– Zagraliśmy zdecydowanie najsłabszy mecz w całym sezonie. Zawiedliśmy przede wszystkim w aspekcie wolicjonalnym. Podejście piłkarzy do meczu było niewłaściwe. Nie byliśmy sobą. Żaden z zawodników nie zaprezentował nawet 50 procent swoich możliwości – tak mówił po ostatnim spotkaniu trener Krzysztof Zalewski. Jak będzie tym razem?

Jeżeli chodzi o Śląsk Wrocław to jest to zespół sąsiadujący Jagiellończykom w tabeli. Wrocławianie zajmują aktualnie ósme miejsce z dorobkiem 38 punktów. Ich bilans to 10 zwycięstw, osiem remisów i 7 porażek. Bilans w tym roku to cztery wygrane, trzy remisy i jedna przegrana. Przed tygodniem zawodnicy z Wrocławia grali na u siebie z Legią Warszawa i ograli ją wysoko, aż 3:0. Obecnie najskuteczniejszym zawodnikiem Śląska jest Dawid Gruszecki, autor dziewięciu ligowych trafień.

Początek meczu Jagiellonia – Śląsk Wrocław, rozgrywanego w najbliższą sobotę (30.04) w ramach 25. kolejki CLJ, o godz. 13:00. Zapraszamy na obiekt przy Elewatorskiej i do oglądania transmisji telewizyjnej na kanale JagaTV w serwisie YouTube. Trzymamy kciuki za zwycięstwo Żółto-Czerwonych.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00