AktualnościIII liga: Wyjazdowe zwycięstwo jagiellońskich rezerw

III liga: Wyjazdowe zwycięstwo jagiellońskich rezerw

W środę (27.04) Jagiellonia II Białystok wygrała, na wyjeździe, z Sokołem Aleksandrów Łódzki 2:1 w meczu 28. kolejki gr. I III ligi. Zwycięstwo Żółto-Czerwonym zapewniły trafienia Dyszego (75′) i Samborskiego (82′ z karnego).

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellonii II Białystok, Adriana Siemieńca. – Każdy mecz ma swoją historię, podobnie było dzisiaj. Bramkę straciliśmy na początku meczu po dalekim wrzucie z autu w okolicach naszego pola karnego. Mimo prowadzenia rywali to my w pierwszej połowie przeważaliśmy pod względem posiadania piłki. Przed przerwą mieliśmy problem z kreowaniem sytuacji podbramkowych. Stworzyliśmy sobie kilka takich okazji, ale nie stuprocentowych. Jeżeli chodzi o grę ofensywną przeciwnika do przerwy, to opierała się głównie na kilku wyjściach ofensywnych po kontratakach, akcjach zaczepnych, oraz stwarzaniu zagrożenia po stałych fragmentów gry. Niemniej w takich chwilach albo nasz zespół dobrze zachowywał się w obronie, albo z pomocą przychodził nam Sławek Abramowicz. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, to my mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki, ale znowu brakowało nam konkretów pod bramką rywali – mówił trener Siemieniec.

– Kluczowa była 71. minuta, kiedy krótko po potrójnej zmianie w naszym zespole zaczęliśmy stwarzać sobie więcej sytuacji, czy to po stałych fragmentach gry, po wysokich odbiorach czy też z gry. Wielkie gratulacje i podziękowania należą się zmiennikom w tym meczu. Niejednokrotnie powtarzamy sobie, że każdy jest w tej drużynie ważny, trzeba tylko czekać na swój moment. Nie jest łatwo być rezerwowym, ale w chwili, kiedy pojawiasz się na boisku, otrzymujesz swoją szansę, musisz być przygotowany mentalnie i pomóc zespołowi. Cieszę się z tego, że dzisiaj to zawodnicy, którzy na ogół grają mniej od tych, których wyszli na spotkanie z Sokołem w pierwszym składzie, zrobili różnicę i pomogli zespołowi w zwycięstwie. Takie momenty, takie wygrane, osiągnięte w taki sposób budują zespół – zakończył opiekun drugiej drużyny „Dumy Podlasia”.

Środowe zwycięstwo było dla jagiellońskich rezerw czwartą ligową wiktorią z rzędu i jednocześnie piątą na wiosnę na siedem dotąd rozegranych kolejek. Obecnie jagiellońskie rezerwy zajmują 9. miejsce w tabeli trzecioligowych zmagań w grupie pierwszej, na koncie mając 37 punktów i legitymując się bilansem 11 wygranych, czterech remisów i 11 porażek (bilans bramkowy 51:44).

Swój kolejny ligowy mecz podopieczni trenera Adriana Siemieńca rozegrają w najbliższą niedzielę, 1 maja. Podejmą wtedy, na terenie Ośrodka Treningowego przy ul. Elewatorskiej, KS Kutno w spotkaniu 29. serii gier. Starcie rozpocznie się o godz. 15:00. Informujemy, że z tego spotkania przeprowadzona zostanie transmisja telewizyjna na żywo, która będzie można obejrzeć na kanale JagaTV w serwisie YouTube. Jednocześnie przypominamy o możliwości oglądania meczów z udziałem jagiellońskich zespołów z wysokości trybun przy Elewatorskiej.

Dodatkowo przypominamy, że mecz z KS Kutno będzie jednym z elementów Majówki z Jagą. Podczas jego trwania Kibice zgromadzeni przy Elewatorskiej będą mieli możliwość skosztowania darmowej kiełbasy z grilla oraz bezalkoholowego piwa, dostarczonego przez naszego partnera, Waszczukowe. Wydarzenie nie będzie imprezą masową, nie będzie biletowane, obowiązuje zasada pierwszeństwa. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

28. kolejka gr. I III ligi, 27.04.2022 r.

Sokół Aleksandrów Łódzki – Jagiellonia II Białystok 1:2 (1:0).

Bramki: Kania 8′ – Dyszy 75′; Samborski 82′ z karnego.

Skład Jagiellonii: Abramowicz – Pankiewicz, Majsterek (Głowicki 71′), Dyszy, Czerech, Wasilewski (K) (Stawiarz 71′), Bayer, Orpik (Huczko 46′), Surzyn (Samborski 71′), Wiktoruk, Karpiński.