AktualnościIII liga: O piąte z rzędu zwycięstwo

III liga: O piąte z rzędu zwycięstwo

W najbliższą niedzielę (01.05) Jagiellonia II Białystok rozegra swój kolejny mecz ligowy w sezonie 2021/2022 gr. I III ligi. Tym razem Żółto-Czerwoni podejmą przy Elewatorskiej KS Kutno.

Jagiellonia II Białystok zajmuje obecnie 9. miejsce w tabeli gr. I III ligi. Białostoczanie mają w swoim dorobku 37 punktów, legitymują się bilansem 11 zwycięstw, czterech remisów i 11 porażek. Bilans bramkowy podopiecznych trenera Adriana Siemieńca to 51:44. W poprzedniej kolejce rezerwy „Dumy Podlasia” grały w delegacji w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie w meczu 28. kolejki pokonały miejscowego Sokoła 2:1 po trafieniach Dyszego (75′) i Samborskiego (82′ z karnego). Dla Jagiellończyków było to czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu, które jeszcze bardziej oddaliło ich od strefy spadkowej i pozwoliło zadomowić się w środkowej części tabeli.

Warto wspomnieć, że mecz z Sokołem Aleksandrów Łódzki odbył się w środę, 27 kwietnia, wobec czego piłkarze trenera Siemieńca mieli mniej niż zwykle czasu na regenerację. Trzeba jednak pamiętać, że nie było to spotkanie zaległe czy rozgrywane awansem, tylko w ramach kolejki ligowej, wobec czego cała trzecioligowa stawka w środę grała.

Zwycięstwo w środowym spotkaniu zapewniły rezerwom bramki Dyszego i Samborskiego, czyli zawodników mniej grających w ostatnim czasie. Dodatkowo, jak przyznał sam trener Siemieniec, obraz gry Jagi w tamtym starciu zmienił się po 71. minucie i potrójnej zmianie. – Nie jest łatwo być rezerwowym, ale w chwili, kiedy pojawiasz się na boisku, otrzymujesz swoją szansę, musisz być przygotowany mentalnie i pomóc zespołowi. Cieszę się z tego, że dzisiaj to zawodnicy, którzy na ogół grają mniej od tych, których wyszli na spotkanie z Sokołem w pierwszym składzie, zrobili różnicę i pomogli zespołowi w zwycięstwie. Takie momenty, takie wygrane, osiągnięte w taki sposób budują zespół – komentował tamtą sytuację opiekun Jagiellonii II.

Kilka słów o niedzielnych rywalach białostoczan. KS Kutno zajmuje obecnie 12. miejsce w tabeli gr. I III ligi, z dorobkiem 32 punktów na koncie, przewagą czterech „oczek” nad strefą spadkową i bilansem ośmiu zwycięstw, ośmiu remisów i dziesięciu porażek (bilans bramkowy 31:41). W poprzedniej kolejce kutnianie grali, przed własną publicznością, z Błonianką Błonie, z którą podzielili się punktami po remisie 1:1 (Cudowski 31′ – Szymczak 15′). Najlepszym strzelcem zespołu z województwa łódzkiego jest Marcin Kacela, autor siedmiu ligowych trafień.

Początek meczu Jagiellonia II Białystok – KS Kutno, rozgrywanego w ramach 29. kolejki gr. I III ligi, w niedzielę, 1 maja, o godz. 15:00. Informujemy, że z tego spotkania zostanie przeprowadzona transmisja na kanale JagaTV w serwisie YouTube. Przypominamy również o możliwości oglądania tego starcia na żywo z trybun Ośrodka Treningowego Jagiellonii. Wydarzenie nie jest imprezą masową, nie jest biletowane, obowiązuje zasada pierwszeństwa oraz wytyczne sanitarno-epidemiologiczne aktualne na moment rozgrywania meczu.

Dodatkowo przypominamy, że niedzielne spotkanie jagiellońskich rezerw będzie połączone z grillem wieńczącym Majówkę z Jagą, w ramach którego kibice będą mogli spróbować darmowej kiełbasy oraz zapewnionego przez naszego partnera Waszczukowe piwa bezalkoholowego. Szczegóły TUTAJ.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00