AktualnościRemis ze Śląskiem

Remis ze Śląskiem

Jagiellonia Białystok zremisowała 1:1 ze Śląskiem Wrocław w meczu 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Bramkę dla Żółto-Czerwonych zdobył Marc Gual.

Trener Piotr Nowak zestawiając skład na mecz ze Śląskiem Wrocław dokonał jednej zmiany względem poprzedniego spotkania „Żółto-Czerwonych”. Decyzją trenera na ławce rezerwowych usiadł Paweł Olszewski, a w jego miejsce wszedł Kacper Tabiś.

Od początku spotkania ton rywalizacji nadawała ekipa gospodarzy. Już w 9. minucie białostoczanie stanęli przed okazją do objęcia prowadzenia. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym Śląska najwyżej wyskoczył Taras Romanczuk, ale piłka po jego strzale zatrzymała się tylko na poprzeczce bramki strzeżonej przez Matusa Putnockiego.

Na kolejną okazję do zdobycia bramki Jaga nie czekała długo. W 17. minucie do piłki zagranej w pole karne Śląska najwyżej wyskoczył Michał Pazdan. Doświadczony defensor zgrał futbolówkę głową do Marca Guala. Niestety, strzał Hiszpana z 14. metra był zbyt lekki, aby mógł zaskoczyć Putnockiego.

Już dwie minuty później bohaterem kolejnej akcji mógł zostać „Pazdek”. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę uderzył były reprezentant Polski. Futbolówkę zmierzającą do bramki w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił jeden z defensorów Śląska.

Wraz z upływem czasu Śląsk odzyskiwał kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi. W 30. minucie Krzysztof Mączyński oddał pierwszy w tym spotkaniu celny strzał dla drużyny gospodarzy, jednak tym razem świetnie spisał się Zlatan Alomerović. Siedem minut później zagotowało się w naszej „szesnastce”, w którą wbiegł niepilnowany Cayetano Quintana. Hiszpan efektownym zwodem minął Bogdana Tiru, ale w ostatniej chwili piłkę spod jego nóg zgarnął Bojan Nastić.

W 40. minucie ponownie zagotowało się w polu karnym Śląska. Niestety, zarówno uderzenie Marca Guala, jak i Diego Carioki zostały zablokowane.

W 42. minucie już po raz drugi w tym spotkaniu Matusa Putnockiego uratowało obramowanie bramki. Po świetnym odbiorze Tarasa Romanczuka piłka wylądowała pod nogami Bartka Wdowika. Lewy wahadłowy uderzył zza linii pola karnego, ale piłka podbiła się tym razem od słupka.

Drugą połowę rozpoczęliśmy od ataków. Po jednym z nich powinniśmy objąć prowadzenie. Struski wyłożył piłkę Wdowikowi, po czym Bartek uderzył. Niestety, bardzo niecelnie.

Mimo to objęliśmy prowadzenie dosyć szybko po zmianie stron. W 52. minucie Gual ładnie obrócił się z piłką, po czym uderzył pięknie po długim rogu bramki gości. Putnocky był bezradny. Prowadziliśmy 1:0.

Potem próbowaliśmy pójść za ciosem. Słowackiego golkipera gości starali się zaskoczyć uderzeniami z dystansu Nastić i ponownie Gual.

W 60. minucie nastąpiła podwójna zmiana w Śląsku. Zeszli z boiska Bejger i Pich, a weszli Jastrzembski i Janasik.

Zaraz potem Jagiellończycy znów groźnie zaatakowali. Diego z narożnika pola karnego uderzył technicznie. Piłka jednak w znacznej odległości minęła bramkę Putnocky’ego.

W 68. minucie żółtą kartką ukarany został kapitan Jagi, Taras Romanczuk. Po chwili nastąpiła kolejna, podwójna zmiana w szeregach Śląska. Tym razem zeszli Quintana i Olsen, a weszli Sobota i Łyszczarz.

W 73. minucie zagrozili przyjezdni. Po rzucie rożnym głową uderzał Golla. Fubtolówkę po uderzeniu defensora rywala bez problemów złapał na nasze szczęście Alomerović.

W 76. minucie dynamicznie w pole karne Jagi wbiegł Jastrzembski, ale dośrodkowanie rezerwowego Śląska zatrzymało się na dobrze interweniującym Tiru. Zaraz potem widzieliśmy podwójną zmianę w naszych szeregach. Zeszli Tabiś i Wdowik, a na placu gry pojawili się Olszewski i Bida.

W 81. minucie Olszewski precyzyjnie dośrodkował na nogę Pospisila. Martin uderzając z pierwszej piłki niestety nie trafił w bramkę gości. Mieliśmy czego żałować.

Tym bardziej, że po chwili straciliśmy wyrównującą bramkę. Jastrzembski ostro zacentrował w pole bramkowe Jagi, a tam niefortunnie interweniował Michał Pazdan, który trafił do własnej bramki. Chwilę później nastąpiła zmiana w Jadze. W miejsce Struskiego pojawił się Trubeha.