AktualnościTrenerzy po meczu Jagiellonia – Śląsk Wrocław

Trenerzy po meczu Jagiellonia – Śląsk Wrocław

W sobotę (30.04) Jagiellonia Białystok zremisowała ze Śląskiem Wrocław 1:1 przy Słonecznej w ramach 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Poniżej prezentujemy wypowiedzi szkoleniowców obu drużyn po spotkaniu.

Piotr Nowak (Jagiellonia): Sami sobie jesteśmy winni. Przy akcji bramkowej Śląska mieliśmy mnóstwo czasu, żeby przerwać kontratak rywala. Można analizować, ale jeśli cała drużyna sama nie zda sobie sprawy, że takie spotkania trzeba wygrywać, to będziemy mieć problemy. Najważniejsze teraz jest to, że do kolejnego starcia będziemy przygotowywać się już w najsilniejszym składzie. Nie możemy zachowywać się tak, jak w ostatnich 15 minutach. Zespół, który chce wygrywać, musi takie mecze szybko kończyć. Byliśmy lepszym zespołem, mieliśmy więcej sytuacji, ale wynik jest niezadowalający. Popełniamy błędy w sytuacjach, gdy piłkarskie abecadło tego wręcz zabrania. Piłkarze powinni wpasować się do zaleceń sztabu i analizować to, co w danym momencie dzieje się na boisku. Staramy się zawsze to pokazywać piłkarzom. Trzeba być świadomym i czwórkę albo piątkę zawodników zawsze mieć z tyłu. Zachowujemy się jak dzieci. Zawsze trzeba brać odpowiedzialność za zespół. Mam olbrzymie pretensje do drużyny i trudno mi nad tym przejść do porządku dziennego. Sami komplikujemy sobie sytuację.

Piotr Tworek (Śląsk Wrocław): Dopisujemy jeden punkt do dorobku. Nie było łatwo go zdobyć, dlatego go szanujemy. Doceniamy to, co mamy. Po wysokiej porażce nie jest łatwo przygotować się do meczu, a w Białymstoku nigdy nie jest łatwo osiągnąć jakąkolwiek zdobycz. Zmiany w składzie dokonaliśmy po głębokiej analizie. Wszystko było przemyślane i przygotowane. Potrzebuję zdrowych i gotowych zawodników do walki o utrzymanie. Jesteśmy w takim momencie, że musimy ograniczyć ryzyko popełnienia błędów w defensywie, a w ataku staramy się wykorzystać wszystko to, co mamy. Jestem zadowolony z reakcji zespołu po ostatniej porażce. Nie załamaliśmy się też po stracie bramki, co jest bardzo ważne.

Pełne wypowiedzi obu szkoleniowców są dostępne w poniższym materiale wideo na kanale JagaTV. Zapraszamy do oglądania.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00