Brak kategoriiCLJ U-18: Wygrana ze Śląskiem

CLJ U-18: Wygrana ze Śląskiem

Juniorzy starsi Jagiellonii Białystok wygrali w sobotę (30.04) swój mecz 26. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Żółto-Czerwoni zmierzyli się przy Elewatorskiej ze Śląskiem Wrocław, który ograli 4:1.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellonii Białystok, Krzysztofa Zalewskiego. – Szczególnie druga połowa była dzisiaj niezła w naszym wykonaniu. Przed przerwą niepotrzebnie oddaliśmy pole przeciwnikowi, przez co mieliśmy trochę problemów w grze defensywnej. Dokonane w przerwie korekty spowodowały, że nasza gra była bardziej agresywna, z dużo większą liczbą odbiorów w wyższych strefach boiska, co spowodowało, że wybiliśmy Śląsk z rytmu zaczęliśmy tworzyć sytuacje i ostatecznie udało się przechyli szalę na naszą stronę. W konsekwencji dosyć okazałe zwycięstwo 4:1 – powiedział trener Zalewski. Pełnej wypowiedzi opiekuna juniorów starszych „Dumy Podlasia” można wysłuchać w zamieszczonym poniżej materiale wideo, dostępnym również na kanale JagaTV w serwisie YouTube. W filmie zawarty jest również skrót sobotniego spotkania.

Sobotni mecz obfitował w ciekawe, ale też i groźne sytuacje. Nie dość, że kibice zgromadzeni przy Elewatorskiej, oraz sympatycy oglądający mecz za pośrednictwem JagaTV, zobaczyli aż pięć bramek to sytuacji w tym starciu było co nie miara. W 28. minucie Jasionek sfaulował we własnym polu karnym szarżującego na jagiellońską bramkę Maruszaka, wobec czego sędzia ukarał naszego golkipera żółtą kartką i wskazał na wapno. Z jedenastu metrów próbował pokonać Kubę kapitan przyjezdnych, ale „Jasion” zrehabilitował się za sprokurowaną „jedenastkę” i obronił uderzenie Konstantego. Bramkarz Jagi skapitulował tuż przed przerwą, a na drugą połowę nie wyszedł ze względu na uraz. Między słupkami zastąpił go Materna, który po zmianie stron kilka razy popisał się świetnymi interwencjami.

Warto wspomnieć jeszcze o ładnym uderzeniu Mościckiego z rzutu wolnego, po którym piłka zatańczyła na linii bramkowej gości, ale ostatecznie nie wpadła do bramki wrocławian. Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na bramkę Lutostańskiego, dla którego było to 20 trafienie w tym sezonie CLJ. Kuba jest nie tylko najskuteczniejszym strzelcem naszego zespołu ale i całych rozgrywek.

Po 26. serii gier w CLJ białostoczanie zajmują 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 38 punktów i bilansem 11 zwycięstw, pięciu remisów i 10 porażek (bilans bramkowy 62:48). Swój kolejny ligowy mecz podopieczni trenera Zalewskiego rozegrają w sobotę 7 maja. Zmierzą się wówczas, na wyjeździe, z bezpośrednim sąsiadem w tabeli (7. pozycja), czyli Lechem Poznań. Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu przewidziany jest na godz. 12:00.

26. kolejka Centralnej Ligi Juniorów, 30.04.2022 r.

Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław 4:1 (1:1).

Bramki: Mabiala 24′; Lutostański 63′ z karnego; Maruszak 69′ sam.; Susak 90′ – Kurowski 43′.

Skład Jagiellonii: Jasionek (Materna 46′) – Wojdakowski (Zabielski 67′), Kobus, Piórkowski (K), Mabiala, Lewicki (Burkowski 46′), Lipiński, Mościcki, Dąbrowski, Lutostański (Siemieniuk 80′), Samborski (Susak 82′).