AktualnościRaport kartkowy przed meczem z Wisłą Kraków

Raport kartkowy przed meczem z Wisłą Kraków

W najbliższą sobotę (07.05) Jagiellonia Białystok rozegra swój kolejny ligowy mecz w tym sezonie. Żółto-Czerwoni zagrają na wyjeździe z Wisłą Kraków. Jak wygląda sytuacja kartkowa w naszej drużynie przed tym starciem?

Swój poprzedni mecz ligowy Jagiellończycy rozegrali w sobotę, 30 kwietnia, kiedy zmierzyli się przy Słonecznej ze Śląskiem Wrocław w spotkaniu 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni trenera Piotra Nowaka zremisowali z wrocławianami 1:1 (Gual 52′ – Pazdan 83′ sam.). Podczas tamtej konfrontacji trzech zawodników Jagiellonii zostało ukaranych żółtymi kartkami. Napomnienia otrzymali Andrzej Trubeha (druga żółta kartka w sezonie), Karol Struski (siódma żółta kartka w sezonie) oraz Taras Romanczuk (dziesiąta żółta kartka w sezonie).

Żaden zawodnik Jagiellonii nie musi pauzować w spotkaniu z Wisłą Kraków ze względu na nadmiar żółtych kartek. Zawodnikami, którzy podczas sobotniej konfrontacji muszą uważać na kary indywidualne są Miłosz Matysik, Kacper Tabiś, Bogdan Tiru (każdy z nich ma po trzy żółte kartki) oraz Fedor Cernych i Karol Struski (obaj po siedem żółtych kartek). W przypadku, gdyby któryś z wymienionych graczy został w starciu z krakowianami został ukarany żółtą kartką nie mógłby wystąpić w kolejnym meczu ligowym Żółto-Czerwonych.

Żółte kartki w sezonie 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

10 – Romanczuk.

7 – Cernych, Struski.

5 – Pospisil.

4 – Nastić, Pazdan, Prikryl, Puerto.

3 – Matysik, Tabiś, Tiru.

2 – Alomerović, Imaz, Mystkowski, Trubeha.

1 – Bida, Czerech, Gual, Olszewski, Wdowik, Żyro.

Bezpośrednie czerwone kartki w sezonie 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

1 – Puerto, Tiru.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00