AktualnościCLJ U-18: Wyjazdowy bój z Lechem

CLJ U-18: Wyjazdowy bój z Lechem

W najbliższą sobotę, 7 maja, juniorzy starsi Jagiellonii Białystok rozegrają kolejny mecz w sezonie 2021/2022 Centralnej Ligi Juniorów. Wyjazdowym rywalem Żółto-Czerwonych będzie Lech Poznań.

Obecnie młodzi zawodnicy „Dumy Podlasia” zajmują ósme miejsce w tabeli CLJ z 38 punktami na koncie. Ich bilans w tym sezonie to 11zwycięstw, pięć remisów i 10 porażek. Stosunek bramkowy wynosi natomiast 62 strzelonych do 48 straconych goli. Podopieczni Krzysztofa Zalewskiego mogą pochwalić się drugą najskuteczniejszą ofensywą w całej stawce. Ustępują pod tym względem jedynie liderowi, MKS Polonii Warszawa (63 gole). Najskuteczniejszym zawodnikiem Jagi jest Kuba Lutostański, autor 20 trafień, który jednocześnie przewodzi wyścigowi o miano króla strzelców całych rozgrywek.

Jak ostatnio wiedzie się Jagiellończykom w rozgrywkach? Żółto-Czerwoni w minionej serii gier przełamali się w CLJ U-18 zwyciężając efektownie przy Elewatorskiej ze Śląskiem Wrocław 4:1. Gole dla Jagi strzelali Oscar Mabiala, Jakub Lutostański, Petro Susak, a dodatkowo jedno trafienie było autorstwa rywali, którzy niefortunnie skierowali piłkę do własnej bramki.

– Dokonane w przerwie korekty spowodowały, że nasza gra była bardziej agresywna, z dużo większą liczbą odbiorów w wyższych strefach boiska, co spowodowało, że wybiliśmy Śląsk z rytmu zaczęliśmy tworzyć sytuacje i ostatecznie udało się przechylić szalę na naszą stronę. W konsekwencji dosyć okazałe zwycięstwo 4:1 – tak mówił po ostatnim starciu trener Krzysztof Zalewski. Jak będzie tym razem?

Jeżeli chodzi o zespół Lecha, to jest to drużyna sąsiadująca w tabeli Jagiellończykom. Poznaniacy zajmują aktualnie siódme miejsce w stawce CLJ z dorobkiem 41 punktów i stratą ośmiu „oczek” do liderującego Zagłębia Lubin. Ich bilans to 12 zwycięstw, pięć remisów i 9 porażek. Przed tygodniem zawodnicy z Poznania grali na wyjeździe z Legią Warszawa i przegrali dość wysoko, 3:6 po szalonym meczu. Obecnie najskuteczniejszym zawodnikiem Lecha jest Filip Wełniak, autor 15 ligowych trafień, który ustępuje tylko przodującemu w klasyfikacji Kubie Lutostańskiemu.

Początek meczu Lech Poznań – Jagiellonia, rozgrywanego w najbliższą sobotę (07.05) w ramach 27. kolejki CLJ, rozpocznie się o godz. 12:00. Trzymamy kciuki za zwycięstwo Żółto-Czerwonych.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00