AktualnościIII liga: Czas na starcie z Lechią

III liga: Czas na starcie z Lechią

W najbliższą niedzielę (08.05) Jagiellonia II Białystok rozegra kolejny mecz ligowy w sezonie 2021/2022 gr. I III ligi. Tym razem Żółto-Czerwoni na wyjeździe zmierzą się z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Jagiellonia II Białystok zajmuje obecnie 9. miejsce w tabeli gr. I III ligi. Białostoczanie mają w swoim dorobku 37 punktów, legitymują się bilansem 11 zwycięstw, czterech remisów i 12 porażek. Bilans bramkowy podopiecznych trenera Adriana Siemieńca to 52:46. W poprzedniej kolejce rezerwy „Dumy Podlasia” grały przy Elewatorskiej z KS-em Kutno. Jagiellończycy ulegli temu zespołowi 1:2, a bramkę dla Żółto-Czerwonych zdobył Bartosz Wiktoruk.

– Nasza nieodpowiedzialność i bardzo niedojrzałe zachowanie przy straconej bramce do szatni dały piłkarzom KS Kutno tlen, a nas mentalnie zdołowały. W drugiej połowie to był już inny mecz. Przeciwnik zwietrzył swoją szansę, zobaczył, że może coś tutaj ugrać, wywieźć stąd punkty. Trzeba im oddać, że z boku było czuć ich dużą determinację oraz agresję i chęć zgarnięcia punktów – tak komentował poprzedni mecz opiekun Jagiellonii II.

Porażka z KS-em Kutno przerwała imponującą serię czterech kolejnych wygranych Żółto-Czerwonych na boiskach trzeciej ligi. Liczymy, że w najbliższym starciu z Lechią nasza druga drużyna wróci na zwycięską ścieżkę.

Kilka słów o niedzielnych rywalach białostoczan. Lechia Tomaszów Mazowiecki zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli gr. I III ligi z dorobkiem 45 punktów na koncie i bilansem 13 zwycięstw, sześciu remisów i dziewięciu porażek (bilans bramkowy 50:32). W poprzedniej kolejce najbliższy przeciwnik Jagi grał na wyjeździe z Błonianką Błonie, z którą przegrał 1:2. Najlepszym strzelcem zespołu z województwa łódzkiego jest jak dotąd Artur Amroziński, autor 11 ligowych trafień.

Początek meczu Lechia Tomaszów Mazowiecki – Jagiellonia II Białystok, rozgrywanego w ramach 30. kolejki gr. I III ligi, w niedzielę, 8 maja, o godz. 12:00. Trzymamy kciuki za triumf Żółto-Czerwonych.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00