AktualnościU-16: Polska rozgromiła Katar. Grali Faberski i Piekutowski

U-16: Polska rozgromiła Katar. Grali Faberski i Piekutowski

Reprezentacja Polski U-16 pokonała 5:0 Katar w pierwszym meczu Turnieju Sześciu Narodów. W zespole Biało-Czerwonych od początku rywalizacji grał Jan Faberski i został zmieniony po godzinie gry. Z kolei bramkarz Miłosz Piekutowski wystąpił w tym meczu od początku drugiej połowy.

Jan Faberski to wyróżniający się ofensywny pomocnik Akademii Piłkarskiej Jagiellonii, urodzony w 2006 roku. W styczniu trenował z pierwszym zespołem Jagi podczas zimowego okresu przygotowawczego w tureckim Belek.

Janek zaprezentował się z dobrej strony w starciu z Katarem. W pierwszej połowie wypracował trzy dogodne sytuacje swoim partnerom, którzy jednak jeszcze wtedy nie byli w stanie trafić do siatki. Uczynili to po zmianie stron, a worek z golami rozwiązał się po godzinie gry. Dwukrotnie do siatki trafił Filip Wolski, dublet skompletował też Oskar Tomczyk. Piąte trafienie dorzucił Karol Borys.

Miłosz Piekutowski

Miłosz Piekutowski to także czołowa postać w naszej Akademii z rocznika 2006, ale wśród bramkarzy. Wielokrotnie trenował z pierwszym zespołem, w tym na ubiegłorocznym, letnim obozie przygotowawczym w Kępie. W starciu z Katarem zagrał od początku drugiej połowy i zachował czyste konto.

Polacy z trzema punktami przewodzą stawce Turnieju Sześciu Narodów. W kolejnych spotkaniach Biało-Czerwoni zmierzą się z Rumunią (7 maja) i Norwegią (9 maja).

Polska – Katar 5:0 (0:0).
Bramki: Filip Wolski 63′, 78′, Karol Borys 67′ (k), Oskar Tomczyk 83′, 87′ (k)

Polska: (skład wyjściowy) 1. Mateusz Mędrala (46′ Miłosz Piekutowski) – 3. Igor Orlikowski, 10. Mateusz Skoczylas, 13. Jan Faberski, 14. Daniel Mikołajewski, 15. Michał Gurgul, 17. Maksymilian Sznaucner, 18. Rafał Boczoń, 19. Aleksander Tobolik, 20. Kacper Bogusiewicz, 21. Adam Pieniądz.

1. Polska            1  3  5- 0
2. Norwegia          1  3  2- 1
3. Arabia Saudyjska  0  0  0- 0
   Rumunia           0  0  0- 0
5. Japonia           1  0  1- 2