AktualnościCarioca: To bardzo ważny punkt

Carioca: To bardzo ważny punkt

– To był trudny mecz, który wiele nas kosztował. Tym bardziej musimy szanować punkt, który wywozimy z Krakowa – powiedział zawodnik Jagiellonii Białystok, Diego Santos Carioca, po sobotnim (07.05), bezbramkowo zremisowanym, wyjazdowym meczu 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Wisłą Kraków.

– Nie grało nam się dzisiaj łatwo, nie udawało nam się utrzymywać przy piłce przez dłuższy czas. Musimy potrafić przetrwać takie trudniejsze momenty. Patrząc na rezultat można stwierdzić, że to bardzo ważny punkty, który w końcowym rozrachunku może okazać się kluczowy. Przed nami jeszcze dwa mecze w tym sezonie. Trzeba się do nich solidnie przygotować i zakończyć sezon w najlepszy sposób, na jaki nas obecnie stać – mówił Brazylijczyk.

Wisła zagrała bardzo agresywnie w sobotnim meczu. Piłkarze „Białej Gwiazdy” walczyli o pozycję i nie odstępowali białostoczan na krok. Czy Diego spodziewał się takiej postawy gospodarzy? – Przez cały tydzień rozmawialiśmy o tym, że Wiśle potrzebne są punkty, żeby liczyć się w walce o utrzymanie. Wiedzieliśmy, że będą bardzo agresywnie nastawieni, ale my staraliśmy się odpowiedzieć tym samym. Uważam, że w pierwszej połowie prezentowaliśmy się dobrze pod tym względem. Po zmianie stron gospodarze mieli nieco więcej z gry, ale ostatecznie nie straciliśmy gola – stwierdził.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00