AktualnościPuerto: Cieszę się z powrotu

Puerto: Cieszę się z powrotu

– W tygodniu trener testował moje możliwości. Fizycznie wyglądałem dobrze, moje ramię było w porządku. Ostatecznie szkoleniowiec zdecydował się wystawić mnie w wyjściowej jedenastce – powiedział obrońca Żółto-Czerwonych, Israel Puerto, po sobotnim (07.05), wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków (0:0), rozegranym w ramach 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

– Przez ostatnie dni koncentrowałem się na tym meczu. Zdawałem sobie sprawę z tego, jaka atmosfera będzie panowała na trybunach oraz jak podejdą do tego meczu zawodnicy Wisły. Od początku starali się wysoko nas pressować oraz spychać do defensywy. W mojej opinii gospodarze podczas pierwszej połowy nie mieli klarownej okazji, tylko wiele rzutów wolnych i rożnych. Do przerwy prezentowaliśmy się nieźle. Na drugą połowę trener zmienił ustawienie, graliśmy z czwórką z tyłu. Oczywiście mieliśmy o wiele więcej okazji do przeprowadzania ataków, ale byliśmy bardzo zmęczeni w tyłach, przez co między nami robiło się sporo przestrzeni dla rywali. Niemniej cieszę się, że po tak ciężkim meczu przywozimy punkt z tego trudnego terenu, dodajmy będąc w niełatwej sytuacji – mówił „Isra”.

Dla Hiszpana występ w spotkaniu z „Białą Gwiazdą” był pierwszym spotkaniem ligowym w barwach Jagiellonii od grudnia 2021 roku. – Cieszę się z powrotu oraz z tego, że pomogłem zespołowi w zdobyciu tego punktu. Chciałbym podziękować medykom, całemu sztabowi, a w szczególności trenerom od przygotowania fizycznego, którzy bardzo pomogli mi na przestrzeni ostatnich dni. Ostatecznie wszystko zakończyło się dobrze, dzisiaj wróciłem na murawę.

– Jeśli w kolejnych meczach zaprezentujemy się tak jak dzisiaj, czyli będziemy grali odpowiedzialnie, wspólnie i pewnie to nie musimy się niczego obawiać. Musimy walczyć do końca sezonu, dla naszych kibiców. Chcemy wygrać w dwóch ostatnich spotkaniach sezonu – zakończył 28-latek.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00