AktualnościU-16: Polska lepsza od Rumunii. Grał Jan Faberski

U-16: Polska lepsza od Rumunii. Grał Jan Faberski

Reprezentacja Polski U-16 pokonała rówieśników z Rumunii 3:0 w drugim meczu Turnieju Sześciu Narodów. W zespole Biało-Czerwonych 55. minut rozegrał pomocnik Jagiellonii – Jan Faberski.

To druga wygrana z rzędu młodzieżowej kadry Polski. Wcześniej podopieczni Marcina Włodarskiego rozbili 5:0 Katar. Wówczas Janek zagrał 60 minut, a całą drugą połowę na placu gry spędził również bramkarz Jagiellonii – Miłosz Piekutowski. W sobotę zagrał już tylko Janek.

Potyczkę z Rumunią nasza młodzieżowa kadra rozstrzygnęła w drugiej połowie rywalizacji. Wynik otworzył w 64. minucie Oskar Tomczyk. Ten sam zawodnik podwyższył rezultat w 72. minucie z rzutu karnego. Ostatnią bramkę zdobył Kacper Bogusiewicz w 82. minucie.

W poniedziałek, 9 maja, Polacy zmierzą się w trzecim meczu Turnieju Sześciu Narodów, a rywalem Biało-Czerwonych będzie Norwegia. Podopieczni Marcina Włodarskiego prowadzą w tabeli z dorobkiem sześciu punktów.

Rumunia – Polska 0:3 (0:0)
Oskar Tomczyk 64′, 72′ (k), Kacper Bogusiewicz 81′

Polska: 12. Michał Matys – 2. Nico Adamczyk (76′ 18. Rafał Boczoń), 3. Igor Orlikowski, 16. Jakub Krzyżanowski (67′ 15. Michał Gurgul) – 11. Krzysztof Kolanko (67′ 21. Adam Pieniądz), 4. Patryk Olejnik (67′ 17. Maksymilian Sznaucner), 6. Filip Rejczyk (55′ 10. Mateusz Skoczylas), 14. Daniel Mikołajewski (55′ 13. Jan Faberski), 8. Karol Borys (46′ 5. Bartosz Pioterczak), 7. Filip Wolski (76′ 20. Kacper Bogusiewicz) – 9. Oskar Tomczyk.

żółte kartki: Shehait, Mușat – Bogusiewicz.