AktualnościIII liga: O przełamanie ze Zniczem

III liga: O przełamanie ze Zniczem

Już w środę (11.05) Jagiellonia II Białystok rozegra kolejny mecz w sezonie 2021/2022 gr. I III ligi. Tym razem Żółto-Czerwoni przy Elewatorskiej podejmą Znicz Biała Piska.

Jagiellonia II Białystok zajmuje obecnie 12. miejsce w tabeli gr. I III ligi. Białostoczanie mają w swoim dorobku 37 punktów, legitymują się bilansem 11 zwycięstw, czterech remisów i 13 porażek. Bilans bramkowy podopiecznych Adriana Siemieńca to 52:48. W poprzedniej kolejce rezerwy „Dumy Podlasia” grały w delegacji z Lechią Tomaszów Mazowiecki, z którą przegrały 0:2. Dla Jagiellończyków była to druga porażka z rzędu, która niebezpiecznie zbliżyła nasz zespół do strefy zagrożonej spadkiem z grupy I trzeciej ligi. Warto wspomnieć, że mecz z Lechią odbył się w niedzielę, 8 maja, wobec czego piłkarze trenera Siemieńca mieli mniej niż zwykle czasu na regenerację.

– Przeciwnik był bardziej agresywny, zdeterminowany po serii niepowodzeń. Szybko strzelony przez nich gol trochę mentalnie ich podbudował. Ta bramka ustawiła mecz, bo trudno było nam wrócić. Czujemy duże rozczarowanie, ale przed nami jeszcze wiele spotkań. Już w środę rozegramy kolejne ligowe starcie, tym razem ze Zniczem Biała Piska przy Elewatorskiej. Zrobimy wszystko, żeby wrócić na zwycięską ścieżkę i szybko zrehabilitować się – mówił trener Siemieniec po ostatnim spotkaniu.

Kilka słów o środowych rywalach białostoczan. Znicz Biała Piska zajmuje obecnie dopiero 16. miejsce w tabeli gr. I III ligi, z dorobkiem 29 punktów na koncie, a więc znajduje się w strefie spadkowej. Ich bilans to osiem zwycięstw, pięć remisów i 16 porażek (stosunek bramkowy 34:57). W poprzedniej kolejce Znicz grał przed własną publicznością z Błonianką Błonie z którą bezbramkowo zremisował. Najlepszym strzelcem zespołu z województwa łódzkiego jest eksjagiellończyk – Bartosz Giełażyn, autor 11 ligowych trafień.

Początek meczu Jagiellonia II Białystok – Znicz Biała Piska, rozgrywanego w ramach 31. kolejki gr. I III ligi, w środę, 11 maja, o godz. 17:00. Informujemy, że z tego spotkania zostanie przeprowadzona transmisja na kanale JagaTV w serwisie YouTube. Przypominamy również o możliwości oglądania tego starcia na żywo z trybun Ośrodka Treningowego Jagiellonii. Wydarzenie nie jest imprezą masową, nie jest biletowane, obowiązuje zasada pierwszeństwa.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00