AktualnościU-16: Polska na remis z Norwegią. Grał Miłosz Piekutowski

U-16: Polska na remis z Norwegią. Grał Miłosz Piekutowski

Reprezentacja Polski U-16 zremisowała z rówieśnikami z Norwegii 2:2 w trzecim meczu Turnieju Sześciu Narodów. W zespole Biało-Czerwonych całą pierwszą połowę rozegrał bramkarz Jagiellonii – Miłosz Piekutowski. Golkiper Żółto-Czerwonych w tym czasie nie dał się pokonać rywalom.

To trzeci mecz młodzieżowej kadry Polski w ramach Turnieju Sześciu Narodów. Wcześniej podopieczni Marcina Włodarskiego rozbili 5:0 Katar i 3:0 Rumunię. W pierwszym z tych spotkań oprócz Piekutowskiego (cała druga połowa) zagrał też pomocnik Jan Faberski (60 minut). W sobotę z Rumunią zagrał już tylko Janek, który spędził na placu gry 55 minut.

W potyczce z Norwegią nasza młodzieżowa kadra prowadziła 1:0 po pierwszej połowie, a Piekutowski zachował czyste konto. Gola dla Biało-Czerwonych strzelił w 41. minucie Karol Borys. W drugiej połowie rywalizacji wynik podwyższył Daniel Mikołajewski w 54. minucie, ale Polacy nie zdołali utrzymać prowadzenia do końcowego gwizdka. Norwegowie wyrównali, a bramki zdobyli El-Abdellaoui (56′), Jama (70′).

Po trzech meczach Turnieju Sześciu Narodów podopieczni Marcina Włodarskiego prowadzą w tabeli z dorobkiem siedmiu punktów.

Polska – Norwegia 2:2 (1:0)
Bramki: Karol Borys 41′, Daniel Mikołajewski 54′ – Jones El-Abdellaoui 56′, Amir Ahmed Jama 70′

Polska: 22. Miłosz Piekutowski (46′ 1. Mateusz Mędrala) – 2. Nico Adamczyk, 3. Igor Orlikowski, 4. Patryk Olejnik (68′ 20. Kacper Bogusiewicz), 5. Bartosz Pioterczak (46′ 17. Maksymilian Sznaucner), 7. Filip Wolski (68′ 21. Adam Pieniądz), 8. Karol Borys, 9. Oskar Tomczyk (46′ 14. Daniel Mikołajewski), 10. Mateusz Skoczylas, 11. Krzysztof Kolanko, 16. Jakub Krzyżanowski (73′ 18. Rafał Boczoń).

1. Polska            3  7 10- 2
2. Japonia           3  6 10- 2
3. Norwegia          3  5  6- 5
4. Arabia Saudyjska  3  4  4- 6
5. Rumunia           2  0  1- 5
6. Katar             2  0  0-11