AktualnościPazdan: Wcześniej brakowało nam luzu

Pazdan: Wcześniej brakowało nam luzu

– Remis przy Reymonta był dla nas bardzo cenny. Mamy bardzo duży komfort. Kiedy byłem młodszy spotkania z Legią traktowałem szczególnie, ale teraz jestem spokojniejszy. W poprzednich meczach brakowało nam luzu, myślę, że powinien pojawić się w naszej grze już w piątek – powiedział przed meczem z Legią obrońca Jagiellonii, Michał Pazdan.

Jak „Pazdek” ocenia remis w Krakowie? – Z perspektywy wyników, które padły wiemy, że ten punkt wywalczony na stadionie przy Reymonta był dla nas bardzo cenny. Mamy dzisiaj duży komfort i tylko czysta matematyka może spowodować katastrofę. Co do spotkania w Krakowie taki był nasz pomysł na to spotkanie. Co prawda Marc miał doskonałą okazję, ale także Wisła posłała mnóstwo dośrodkowań w nasze pole karne. Było dużo zamieszania i jedna pechowa przebitka mogła kosztować nas porażkę. Ten punkt smakował jak wygrana – przekonuje były reprezentant Polski.

W starciu z „Białą Gwiazdą” udało się zachować czyste konto. – Myślę, że z punktu widzenia defensywy, organizacji gry mecz w Krakowie wyglądał dobrze. W końcówce sezonu ważne, aby nie tracić głupich goli, być wyważonym w tym wszystkim. Najbardziej możemy żałować potyczki ze Śląskiem, w którym wypracowaliśmy sobie przewagę. Powoli zaczęło wszystko wracać do normy, wracają kontuzjowani, poziom jakościowy wzrósł, a tego nam brakowało w tej rundzie – wymienia defensor.

W przeszłości Michał występował w obu klubach. – Kiedy byłem młodszy spotkanie z Legią traktowałem szczególnie, ale dzisiaj mając już za sobą kilkanaście lat gry traktuję je jak każde inne. Byłem w Jadze, w Warszawie. Ta potyczka nie wzbudza we mnie dodatkowych emocji, ale z pewnością przyjemnie będzie taki mecz rozegrać – zaznacza.

Czy potyczka z legionistami będzie spokojniejsza? – Przede wszystkim brakowało nam swobody, spokoju, grania w piłkę w tych meczach, w ostatnich siedmiu, ośmiu kolejkach. Musieliśmy skupić się na robieniu punktów. Piękna gra schodziła na dalszy plan. Tego luzu brakowało nam w całej rundzie, w zasadzie szybko wmieszaliśmy się w walkę o utrzymanie, dlatego liczę, że z tym luzem kolejne spotkanie będzie łatwiejsze i przyjemniejsze – zakończył Michał Pazdan.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00