AktualnościRaport kartkowy przed meczem z Legią Warszawa

Raport kartkowy przed meczem z Legią Warszawa

W najbliższy piątek (13.05) Jagiellonia Białystok rozegra swój kolejny ligowy mecz w tym sezonie. Żółto-Czerwoni podejmą przy Słonecznej Legię Warszawa. Jak wygląda sytuacja kartkowa w naszej drużynie przed tym starciem?

Swój poprzedni mecz ligowy Jagiellończycy rozegrali w sobotę, 7 maja, kiedy zmierzyli się na wyjeździe z Wisłą Kraków w spotkaniu 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni trenera Piotra Nowaka tamto starcie bezbramkowo zremisowali. Podczas tamtej konfrontacji trzech zawodników Jagiellonii zostało ukaranych żółtymi kartkami. Napomnienia otrzymali Bojan Nastić (piąta żółta kartka w sezonie), Kacper Tabiś (czwarta żółta kartka w sezonie) oraz Diego Santos Carioca (pierwsza żółta kartka w sezonie).

Jeden zawodnik Jagiellonii musi pauzować w spotkaniu z Legią Warszawa ze względu na nadmiar żółtych kartek. Tym piłkarzem jest Kacper Tabiś. Zawodnikami, którzy podczas piątkowej konfrontacji muszą uważać na kary indywidualne są Miłosz Matysik oraz Bogdan Tiru (obaj mają po trzy żółte kartki), a także Fedor Cernych i Karol Struski (obaj po siedem żółtych kartek). W przypadku, gdyby któryś z wymienionych graczy został w starciu z warszawianami został ukarany żółtą kartką nie mógłby wystąpić w kolejnym meczu ligowym Żółto-Czerwonych.

Żółte kartki w sezonie 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

10 – Romanczuk

7 – Cernych, Struski.

5 – Nastić, Pospisil.

4 – Pazdan, Prikryl, Puerto, Tabiś.

3 – Matysik, Tiru.

2 – Alomerović, Imaz, Mystkowski, Trubeha.

1 – Bida, Czerech, Gual, Olszewski, Santos Carioca, Wdowik, Żyro.

Bezpośrednie czerwone kartki w sezonie 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

1 – Puerto, Tiru.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00