AktualnościCLJ U-18: Przy Elewatorskiej z Legią

CLJ U-18: Przy Elewatorskiej z Legią

Przed juniorami starszymi Jagiellonii Białystok kolejny ligowy mecz w sezonie 2021/2022 Centralnej Ligi Juniorów. W sobotę 14 maja o godz. 12:00 białostoczanie podejmą przy Elewatorskiej Legię Warszawa w meczu 28. kolejki.

Obecnie Żółto-Czerwoni zajmują 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 41 punktów i bilansem 12 zwycięstw, pięciu remisów i 10 porażek (bilans bramkowy 64-49). Przewaga podopiecznych trenera Krzysztofa Zalewskiego nad strefą spadkową wynosi obecnie 13 punktów. Oznacza to, że na trzy kolejki przed końcem ligowych zmagań Żółto-Czerwoni są pewni utrzymania i pozostania na kolejny sezon w CLJ.

Na przestrzeni ostatnich pięciu spotkań juniorzy „Dumy Podlasia” zanotowali bilans dwóch wygranych, remisów i dwóch porażek. W 23. kolejce przegrali w delegacji z Cracovią (1:2). W następnych spotkaniach kolejno zremisowali 3:3 z Arką Gdynia (dom), ulegli UKS SMS Łódź 0:1 (wyjazd), pokonali Śląsk Wrocław 4:1 (dom) oraz, przed tygodniem, okazali się lepsi od Lecha Poznań, wygrywając 2:1 (wyjazd).

Najskuteczniejszym zawodnikiem Jagiellonii Białystok jest obecnie Jakub Lutostański. Młody napastnik zdobył jak dotąd 21 bramek na ligowych boiskach. Ten wynik nie jest najlepszym jedynie wśród Jagiellończyków, ale także wśród wszystkich zawodników rywalizujących w CLJ. Drugi w tym zestawieniu Filip Wełniak z Lecha Poznań ma na koncie 16 trafień. Warto jeszcze wspomnieć, że Żółto-Czerwoni mogą się pochwalić jedną z najskuteczniejszych ofensyw w lidze. Białostoczanie strzelili 64 gole, co jest najlepszym wynikiem w stawce, ex aequo z MKS Polonią Warszawa.

Aktualnie liderem CLJ jest Arka Gdynia, która przewodzi stawce mając na koncie 50 punktów. Takim samym dorobkiem punktowym może się pochwalić drugi w klasyfikacji zespół, czyli Zagłębie Lubin. Na przeciwległym biegunie znajdują się UKS SMS Łódź, Warta Poznań, Stal Rzeszów oraz Gwarek Zabrze. Te drużyny tworzą czterozespołową strefę spadkową, zajmują odpowiednio 13., 14., 15. i 16. miejsce. W walkę o utrzymanie zamieszane są jeszcze Górnik Zabrze i Raków Częstochowa, które plasują się tuż nad strefą spadkową, a ich przewaga nad miejscami zagrożonymi relegacją wynosi odpowiednio trzy i sześć punktów.

Rywalem Żółto-Czerwonych podczas sobotniego starcia będzie Legia Warszawa. Stołeczna ekipa to sąsiad białostoczan w tabeli CLJ, który zajmuje 6. miejsce w zestawieniu (44 punkty, trzy „oczka” przewagi nad Żółto-Czerwonymi). W poprzedniej kolejce warszawianie przegrali z Górnikiem Zabrze 0:2, która to porażka była ich dziewiątą w sezonie. Bilans Legii w CLJ uzupełnia 13 zwycięstw i pięć remisów (bilans bramkowy 52:46). Najskuteczniejszym zawodnikiem „Wojskowych” jest na ten moment Dawid Kiedrowicz, autor ośmiu ligowych trafień.

Początek spotkania Jagiellonia – Legia, rozgrywanego w ramach 28. kolejki CLJ, w sobotę, 14 maja, o godz. 12:00. Przypominamy o możliwości oglądania spotkań młodzieżowych zespołów Jagiellonii z trybun Ośrodka przy ul. Elewatorskiej. Wejście na trybuny nie jest biletowane, obowiązuje zasada pierwszeństwa oraz wytyczne sanitarno-epidemiologiczne aktualne na moment rozgrywania meczu. Dodatkowo kibice są zobowiązani do stosowania się do poleceń stewardów oraz spikera.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00