AktualnościIII LIGA: Rezerwy Legii kontra rezerwy Jagi

III LIGA: Rezerwy Legii kontra rezerwy Jagi

W najbliższą sobotę (14.05) Jagiellonia II Białystok rozegra kolejny mecz ligowy w sezonie 2021/2022 gr. I III ligi. Tym razem Żółto-Czerwoni na wyjeździe zmierzą się z Legią II Warszawa.

Jagiellonia II Białystok zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli gr. I III ligi. Białostoczanie mają w swoim dorobku 40 punktów, legitymują się bilansem 12 zwycięstw, czterech remisów i 13 porażek. Bilans bramkowy podopiecznych trenera Adriana Siemieńca to 54:49. W poprzedniej kolejce rezerwy „Dumy Podlasia” grały przy Elewatorskiej ze Zniczem Biała Piska. Jagiellończycy w minioną środę po dramatycznym boju wygrały 2:1, a zwycięski gol autorstwa Michała Samborskiego padł w doliczonym czasie gry.

– W sporcie nie zawsze do zwycięstwa wystarczy jakość, czasem potrzebne jest serducho. Dlatego codziennie wstajemy rano, takie momenty są wspaniałe dla trenera. Dziękuję za to swoim zawodnikom. Na pewno w kolejnych spotkaniach także nie zabraknie walki do ostatniej minuty. Każdy w tej lidze walczy o byt i nigdy nie jest łatwo. Musimy być bardziej odpowiedzialni i nie dopuszczać przeciwnika do tylu sytuacji – tak komentował poprzedni mecz opiekun Jagiellonii II.

Wygrana ze Zniczem przerwała serię dwóch kolejnych porażek Żółto-Czerwonych na boiskach trzeciej ligi i oddaliła nieco nasz zespół od strefy spadkowej. Liczymy, że w najbliższym starciu z Legią II rezerwy Jagi potwierdzą, że wróciły na właściwe tory.

Kilka słów o sobotnich rywalach białostoczan. Legia II Warszawa zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli gr. I III ligi z dorobkiem 49 punktów na koncie i bilansem 14 zwycięstw, siedmiu remisów i ośmiu porażek (bilans bramkowy 64:41). W poprzedniej kolejce najbliższy przeciwnik Jagi grał na wyjeździe z Błonianką Błonie, z którą zremisował 3:3. Najlepszym strzelcem zespołu ze stolicy jest jak dotąd Dawid Dzięgielewski, autor 13 ligowych trafień.

Początek meczu Legia II Warszawa – Jagiellonia II Białystok, rozgrywanego w ramach 32. kolejki gr. I III ligi, w sobotę, 14 maja, o godz. 12:00. Trzymamy kciuki za triumf Żółto-Czerwonych.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00