Aktualności33. kolejka PKO BP Ekstraklasy – zapowiedź

33. kolejka PKO BP Ekstraklasy – zapowiedź

Przed nami przedostatnia seria gier na ekstraklasowych boiskach w tym sezonie. Zapowiada się ciekawy weekend z najwyższą klasą rozgrywkową w Polsce.

Pierwsze spotkanie w ramach 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy odbędzie się w Krakowie, gdzie przy ul. Kałuży miejscowa Cracovia podejmie Wisłę Płock. Obie drużyny mają już zapewnione utrzymanie, nie grozi im też zajęcie miejsca premiowanego grą w eliminacjach europejskich pucharów w przyszłym sezonie. Obecnie wyżej w tabeli plasują się płocczanie, zajmujący 6. miejsce. Krakowianie zajmują 8. pozycję. Początek meczu Cracovia – Wisła w piątek, 13 maja, o godz. 18:00.

Drugim z piątkowych spotkań będzie mecz rozgrywany na Stadionie Miejskim w Białymstoku, w ramach którego Jagiellonia zmierzy się z Legią Warszawa. Na temat tego starcia przygotowaliśmy szereg osobnych materiałów, do przeczytania na naszej stronie. Z sylwetką rywali Żółto-Czerwonych można zapoznać się TUTAJ. Początek meczu Jagiellonia – Legia w piątek, 13 maja, o godz. 20:30.

W sobotę zostaną rozegrane cztery ligowe mecze. Najwcześniej rozpocznie się spotkanie Bruk-Betu Termaliki Nieciecza z Piastem Gliwice. „Słoniki” wciąż walczą o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie, do czego potrzebują punktów. Obecnie mają ich na koncie 31, a do bezpiecznej pozycji tracą trzy „oczka”. „Piastunki” również mają swój cel do osiągnięcia, którym jest dogonienie czwartej Lechii, do której tracą sześć punktów. Początek meczu Bruk-Bet Termalica – Piast w sobotę, 14 maja, o godz. 12:30.

W sobotnie popołudnie odbędą się Derby Poznania, czyli mecz pomiędzy Wartą i Lechem. Gospodarze są już pewni utrzymania, ich przewaga nad strefą spadkową wynosi osiem punktów na dwie kolejki przed końcem sezonu. Goście natomiast są obecnie najpoważniejszym kandydatem do końcowego triumfu w rozgrywkach. „Kolejorz” przewodzi tabeli z dwoma punktami przewagi nad Rakowem. Początek meczu Warta – Lech w sobotę, 14 maja, o godz. 15:00.

Nieco później od Derbów Poznania rozpocznie się starcie pomiędzy walczącym o utrzymanie Zagłębiem Lubin, a wspomnianym Rakowem Częstochowa. „Miedziowi” plasują się na 14. pozycji z przewagą czterech punktów nad pozostającą na pierwszy miejscu oznaczającym relegację Wisłą Kraków. Podopieczni trenera Stokowca podejdą do sobotniej konfrontacji uskrzydleni wysoką wygraną z Radomiakiem z poprzedniej kolejki (6:1). Raków z kolei nie może sobie pozwolić na stratę punktów. Częstochowianie walczą o zwycięstwo w zmaganiach, a do prowadzącego Lecha tracą dwa punkty. Początek meczy Zagłębie – Raków w sobotę, 14 maja, o godz. 17:30.

Sobotę zamkniemy w Gdańsku, gdzie Lechia zmierzy się z Pogonią Szczecin. Będzie to spotkanie pomiędzy sąsiadami w tabeli, z których wyższe miejsce zajmują obecnie goście. „Portowcy” plasują się na najniższym stopniu podium, do lidera tracąc pięć punktów. Gdańszczanie natomiast nie mają już szans na znalezienie się w strefie medalowej, ale pozostają najpoważniejszym kandydatem do zajęcia ostatniego miejsca premiowanego grą w Europie w kolejnej kampanii. Początek meczu Lechia – Pogoń w sobotę, 14 maja, o godz. 20:00.

Niedziela będzie ostatnim dniem rozgrywania meczów w 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Emocje czekają na sympatyków najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce w Mielcu, Zabrzu oraz Radomiu. Jako pierwsze odbędzie się spotkanie rozgrywane na Podkarpaciu, w ramach którego w szranki staną Stali Mielec i Śląsk Wrocław. Obie ekipy wciąż są teoretycznie zagrożone spadkiem, ale w zdecydowanie gorszej sytuacji są wrocławianie. Podopieczni trenera Tworka zajmują ostatnie miejsce nad strefą spadkową, a ich przewaga nad Wisłą Kraków wynosi trzy punkty. Jeżeli chodzi o Stal to zajmuje ona obecnie 12. miejsce z przewagą pięciu punktów nad „Białą Gwiazdą”. Początek meczu Stal – Śląsk w niedzielę, 15 maja, o godz. 12:30.

W niedzielne popołudnie odbędzie się mecz w Zabrzu, gdzie miejscowy Górnik podejmie imiennika z Łęcznej. Gospodarze są w zdecydowanie lepsze pozycji od rywali, bowiem mają już zapewnione utrzymanie w lidze. Podopieczni trenera Urbana zajmują 9. miejsce. Łęcznianie natomiast, którzy zamykają ligową tabelę, tracą do bezpiecznej pozycji aż sześć punktów, co na dwie kolejki przed końcem jest dużą stratą. Mecz z „Trójkolorowymi” będzie dla „Zielono-Czarnych” ostatnią szansą na uniknięcie degradacji, ale nie wszystko zależy od nich. Podopieczni trenera Prasoła muszą liczyć na korzystne rezultaty w pozostałych meczach. Początek spotkania Górnik Zabrze – Górnik Łęczna w niedzielę, 15 maja, o godz. 15:00.

Ligowe granie w 33. kolejce zakończymy późnym poniedziałkowym popołudniem w Radomiu, gdzie Radomiak zagra z Wisłą Kraków. Gospodarze nie walczą już o nic, zajmują obecnie 7. miejsce w tabeli. Będą natomiast chcieli zrehabilitować się po zeszłotygodniowej porażce aż 1:6 z Zagłębiem Lubin. W dużo gorszej sytuacji są krakowianie. „Biała Gwiazda” zajmuje pierwsze z miejsc oznaczających relegację do I ligi, a jej strata do bezpiecznej pozycji wynosi trzy punkty. Podopieczni trenera Brzęczka muszą wygrać, żeby nie stracić kontaktu z wyżej ulokowanymi rywalami przed ostatnią serią gier. Początek meczu Radomiak – Wisła w niedzielę, 15 maja, o godz. 17:30.

33. kolejka PKO BP Ekstraklasy

Piątek, 13 maja:

Cracovia – Wisła Płock, godz. 18:00;

Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa, godz. 20:30.

Sobota, 14 maja:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Piast Gliwice, godz. 12:30;

Warta Poznań – Lech Poznań, godz. 15:00;

Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa, godz. 17:30;

Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin, godz. 20:00.

Niedziela, 15 maja:

Stal Mielec – Śląsk Wrocław, godz. 12:30;

Górnik Zabrze – Górnik Łęczna, godz. 15:00;

Radomiak Radom – Wisła Kraków, godz. 17:30.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00