AktualnościOstatni domowy mecz w sezonie

Ostatni domowy mecz w sezonie

Jagiellonia Białystok w najbliższy piątek, 13 maja, rozegra swój ostatni domowy mecz ligowy w sezonie 2021/2022. Rywalem Żółto-Czerwonych będzie Legia Warszawa. Co czeka nas w nadchodzącym starciu?

Piątkowy mecz będzie 50. konfrontacją w historii rywalizacji pomiędzy Jagiellonią Białystok i Legią Warszawa. Bilans dotychczasowych starć jest korzystniejszy dla warszawian, którzy wygrali 21 razy. Białostoczanie byli górą 11 razy, remis w meczach pomiędzy tymi zespołami padł 17 razy. Po raz ostatni obie ekipy mierzyły się ze sobą w tym sezonie. Miało to miejsce 28 listopada przy Łazienkowskiej. Tamto starcie wygrali „Wojskowi” (1:0). Pełny tekst o historii tej rywalizacji znajdziecie TUTAJ.

Jakie nastroje panują w jagiellońskiej szatni przed tym meczem? Głos przed spotkaniem zabrał trener Piotr Nowak.

– W piątek gramy jako pierwsi, więc aby uniknąć jakichkolwiek iluzorycznych przesłanek musimy zagrać tak, aby mieć komfort w tabeli i zrobimy wszystko, aby go osiągnąć już w piątkowy wieczór. Każdy punkty jest dla nas ważny. Chcemy wynagrodzić ten trudny sezon naszym kibicom  – powiedział opiekun białostoczan. Pełną wypowiedź trenera Nowaka znajdziecie TUTAJ.

Na przedmeczowej konferencji prasowej był obecny również zawodnik Jagiellonii, Michał Pazdan. – Remis przy Reymonta był dla nas bardzo cenny. Mamy bardzo duży komfort. Kiedy byłem młodszy spotkania z Legią traktowałem szczególnie, ale teraz jestem spokojniejszy. W poprzednich meczach brakowało nam luzu, myślę, że powinien pojawić się w naszej grze już w piątek – powiedział. Pełną wypowiedź obrońcy Jagi znajdziecie TUTAJ.

Obecnie Legia Warszawa zajmuje 10. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy z dorobkiem 39 punktów i bilansem 12 zwycięstw, trzech remisów oraz 17 porażek (bilans bramkowy 41:46). Przewaga zespołu ze stolicy nad strefą spadkową na dwie kolejki przed końcem ligowych zmagań wynosi osiem punktów co oznacza, że podopieczni trenera Vukovicia są już pewni pozostania w piłkarskiej elicie w Polsce na kolejny sezon. Przed tygodniem warszawianie ograli przy Łazienkowskiej Górnik Zabrze 5:3 (Slisz 1′; Wszołek 6′; Sokołowski 31′, 42′; Josue 56′ – Kubica 16′, 77′; Podolski 37′). Jeżeli chodzi o występ w Fortuna Pucharze Polski to w tych rozgrywkach Legia dotarła do półfinału, gdzie odpadała z późniejszym triumfatorem, Rakowem Częstochowa (0:1). Na arenie międzynarodowej Legioniści dotarli do fazy grupowej Ligi Europy.

Żaden zawodnik Legii nie wystąpił w tym sezonie we wszystkich ligowych spotkaniach warszawian. Najwięcej występów zanotował Bartosz Slisz – 30. Najwięcej ligowych minut ma w tej kampanii obrońca, Mateusz Wieteska – 2 513. Najlepszym strzelcem Legii jest obecnie Tomas Pekhart, autor siedmiu ligowych trafień. Najlepszym asystentem w stołecznej drużynie jest Josue, który uzbierał 12 ostatnich podań. Jest to również najlepszy wynik w tym aspekcie w lidze. Jeżeli chodzi o żółte kartki, to ich na koncie najwięcej ma wspomniany Slisz – 11. Pięciu piłkarzy Legii musiało w tym sezonie schodzić z boiska przedwcześnie ze względu na czerwoną kartkę. Tymi zawodnikami są Rafa Lopes, Filip Mladenović, Igor Charatin, Artur Boruc oraz Josue. Pełną sylwetkę naszych przeciwników znajdziecie TUTAJ.

Piątkowy mecz będzie ostatnim domowym spotkaniem Jagiellonii Białystok w sezonie 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu i dopingowania naszych zawodników z trybun przy Słonecznej. Szczegóły dotyczące zakupu wejściówek na to spotkanie znajdziecie TUTAJ. Przypominamy również, że na mecz z Legią przygotowana została specjalna promocja w Jaga Fan Shopie. Wszystko w ramach akcji „Na Legię wszyscy w pasiakach!”, czyli inicjatywy zachęcającej do przyjścia na Stadion Miejski w Białymstoku w koszulkach w tradycyjnych, żółto-czerwonych barwach. Szczegóły dotyczące tej promocji można znaleźć TUTAJ.

Dodatkowo podczas spotkania z Legią Warszawa naszych kibiców czeka słodka niespodzianka. Po trzech latach przerwy wracamy do tradycji organizowania degustacji miodów na Stadionie Miejskim przy okazji meczów Jagi. Degustację tradycyjnie już przeprowadzą przedstawiciele Technikum Pszczelarskiego z Pszczelej Woli. Szczegóły TUTAJ.

Przypominamy także o konkursie, organizowanym wspólnie z naszym partnerem strategicznym – Województwem Podlaskim. Do wygrania mamy grę FM 2022, a także upominki ufundowane przez Województwo Podlaskie. Jak tego dokonać? Wystarczy, że weźmiesz udział w naszym konkursie na zdjęcie z trybun! Szczegóły TUTAJ.

Głównym arbitrem piątkowego (13.05), domowego meczu Jagiellonii z Legią Warszawa w ramach 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy będzie Szymon Marciniak. Asystentami sędziego z Płocka będą Paweł Sokolnicki i Paulina Baranowska, a sędzią technicznym Albert Różycki. Za obsługę systemu VAR będą odpowiedzialni Daniel Stefański i Dawid Golis. Pełny tekst znajdziecie TUTAJ.

Swój poprzedni mecz ligowy Jagiellończycy rozegrali w sobotę, 7 maja, kiedy zmierzyli się na wyjeździe z Wisłą Kraków w spotkaniu 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni trenera Piotra Nowaka tamto starcie bezbramkowo zremisowali. Podczas tamtej konfrontacji trzech zawodników Jagiellonii zostało ukaranych żółtymi kartkami. Napomnienia otrzymali Bojan Nastić (piąta żółta kartka w sezonie), Kacper Tabiś (czwarta żółta kartka w sezonie) oraz Diego Santos Carioca (pierwsza żółta kartka w sezonie). Jeden zawodnik Jagiellonii musi pauzować w spotkaniu z Legią Warszawa ze względu na nadmiar żółtych kartek. Tym piłkarzem jest Kacper Tabiś. Cały tekst do przeczytania TUTAJ.

Spotkanie Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa rozpocznie się w najbliższy piątek, 13 maja, o godzinie 20:30. Transmisja telewizyjna z meczu w stacji Canal+ Sport. Relacji radiowej będzie można wysłuchać w Polskim Radiu Białystok. Ponadto na jagiellońskim Twitterze będziecie mogli śledzić relację tekstową z tego spotkania. Trzymajmy kciuki za naszą drużynę. NOWY POCZĄTEK!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00