AktualnościCLJ U-18: Domowa porażka z Legią

CLJ U-18: Domowa porażka z Legią

W sobotę (14.05) juniorzy starsi Jagiellonii Białystok przegrali przy Elewatorskiej z rówieśnikami z Legii Warszawa 3:6 w meczu 28. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Bramki dla Żółto-Czerwonych zdobyli Kowalski (5′) oraz Lutostański (15′, 33′ obie z karnego).

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellonii Białystok, Krzysztofa Zalewskiego. – Dzisiejsze spotkanie zaczęło się dla nas bardzo dobrze. Kilka ofensywnych akcji, dwie zdobyte bramki, dodatkowo dwie, trzy świetne sytuacje. Niestety, zaczęliśmy popełniać proste błędy w grze defensywnej, których było za dużo. Wiadomo, że Legia jest zespołem posiadającym dużo jakości, szczególnie w ofensywie. Nasze pomyłki, błędy w ustawieniu goście skrzętnie wykorzystali. W drugiej połowie zdecydowały błędy indywidualne, w tym dwie bramki stracone po uderzeniu bezpośrednim z rzutu rożnego. Niestety, Legia nas dzisiaj wypunktowała – powiedział opiekun juniorów starszych Jagi. Pełnej wypowiedzi trenera Jagiellończyków można wysłuchać w zamieszczonym poniżej materiale wideo, dostępnym również na kanale JagaTV w serwisie YouTube. Materiał jest uzupełniony skrótem sobotniego spotkania.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu 2021/2022 juniorzy starsi Jagiellonii zajmują 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 41 punktów oraz bilansem 12 zwycięstw, pięciu remisów i 11 porażek (bramki 67-55). Przewaga białostoczan nad strefą spadkową wynosi 13 punktów, co oznacza pewne utrzymanie w CLJ na kolejny sezon. Warto jeszcze dodać, że Żółto-Czerwoni są obecnie najskuteczniejszą drużyną w całej stawce (67 goli strzelonych), a Kuba Lutostański jest samotnym liderem wyścigu o koronę króla strzelców z 23 trafieniami na koncie.

Swój kolejny ligowy mecz podopieczni trenera Zalewskiego rozegrają w najbliższą sobotę, 21 maja, o godz. 12:00 na terenie Ośrodka Szkoleniowego Jagiellonii przy ul. Elewatorskiej 4 w Białymstoku. Będzie to mecz 29. kolejki CLJ, w ramach którego do stolicy Podlasia przyjedzie Górnik Zabrze. Będzie to zarazem ostatni domowy mecz juniorów starszych Jagi w kończącym się sezonie. Serdecznie zapraszamy na trybuny przy Elewatorskiej – wydarzenie nie jest imprezą masową, wejście jest bezpłatne, obowiązuje zasada pierwszeństwa oraz wytyczne sanitarno-epidemiologiczne aktualne na moment rozgrywania spotkania. Zapraszamy również do oglądania transmisji z tego spotkania na antenie JagaTV w serwisie YouTube.

28. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18, 14.05.2022 r.

Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa 3:6 (3:3).

Bramki: Kowalski 5′; Lutostański 15′ z karnego, 33′ z karnego – Majchrzak 16′, 29′; Lachowicz 18′; Knera 55′, 65′; Stangret 90′.

Skład Jagiellonii: Jasionek – Mabiala, Kobus (Rosik 46′), Skowronek, Burkowski, Piórkowski (K), Wojdakowski, Dąbrowski (Protaziuk 60′), Susak (Baranowski 73′), Kowalski, Lutostański (Chim 81′).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00