AktualnościIII liga: Bez punktów w starciu z Legią

III liga: Bez punktów w starciu z Legią

W sobotę (14.05) jagiellońskie rezerwy rozegrały wyjazdowy mecz 32. kolejki gr. I III ligi z Legią II Warszawa. Żółto-Czerwoni przegrali w tym spotkaniu 1:4.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellonii II, Adriana Siemieńca. – Nieźle weszliśmy w ten mecz. Wprawdzie jako pierwsi straciliśmy bramkę, dodajmy w bardzo łatwy sposób, w zasadzie sami ją sobie strzeliliśmy, ale mimo to szybko wróciliśmy do meczu. Mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki, kontrolowaliśmy to spotkanie, udało nam się szybko wyrównać. Cały czas stwarzaliśmy zagrożenie pod bramką Legii. W mojej ocenie nie wykorzystaliśmy naszej dobrej gry z pierwszej połowy. Przed przerwą mogliśmy objąć prowadzenie i schodzić do szatni przy innym wyniku. To spowodowałoby, że w drugiej połowie moglibyśmy zarządzać tym meczem zupełnie inaczej. Po zmianie stron brakowało nam trochę jakości. Popełniliśmy za dużo błędów, w zbyt łatwy sposób straciliśmy bramki. Trudno nam było wrócić do meczu w drugiej połowie. Ciężko o wyjazdowe punkty, jeżeli w tak łatwy sposób traci się tyle bramek – powiedział trener Siemieniec.

Obecnie Jagiellonia II Białystok zajmuje 11. miejsce w tabeli gr. I III ligi z dorobkiem 40 punktów oraz bilansem 12 zwycięstw, czterech remisów oraz 14 porażek (bramki 55-53). Przewaga białostoczan nad składającą się z sześciu zespołów strefą spadkową wynosi na sześć kolejek przed końcem sezonu pięć punktów.

Kolejnym rywalem Jagiellończyków będzie walcząca o utrzymanie Pilica Białobrzegi. To spotkanie odbędzie się w niedzielę, 22 maja, o godz. 12:00 na terenie Ośrodka Szkoleniowego Jagiellonii przy ul. Elewatorskiej 4 w Białymstoku. Serdecznie zapraszamy na trybuny przy Elewatorskiej – wydarzenie nie jest imprezą masową, wejście jest bezpłatne, obowiązuje zasada pierwszeństwa oraz wytyczne sanitarno-epidemiologiczne aktualne na moment rozgrywania spotkania. Zapraszamy również do oglądania transmisji z tego spotkania na antenie JagaTV w serwisie YouTube.

32. kolejki gr. I III ligi, 14.05.2022 r.

Legia II Warszawa – Jagiellonia II Białystok 4:1 (1:1).

Bramki: Kamiński 28′; Dzięgielewski 52′, 86′; Widejko 73′ – Karpiński 32′.

Skład Jagiellonii II: Abramowicz – Tabiś, Majsterek, Dyszy, Czerech (Orpik 61′), Pankiewicz, Bida, Wojciechowski (Surzyn 61′), Bayer (Mościcki 80′), Wasilewski (Głowicki 75′), Karpiński (Samborski 61′).