AktualnościMiłosz Matysik w kręgu zainteresowań selekcjonera!

Miłosz Matysik w kręgu zainteresowań selekcjonera!

We wtorek selekcjoner reprezentacji Polski, Czesław Michniewicz ogłosił nazwiska zawodników powołanych na czerwcowe mecze Ligi Narodów. Podczas spotkania z dziennikarzami trener zdradził innych zawodników, którzy znaleźli się w kręgu jego zainteresowań. Wśród wymienionych znalazł się obrońca Jagiellonii, Miłosz Matysik.

W kręgu zainteresowań pozostają: Adamczyk, Matysik, Skóraś, Fornalczyk oraz Łęgowski – stwierdził podczas konferencji prasowej. Obecność Miłosza w tym gronie okazała się zaskoczeniem dla samego zainteresowanego. – Jestem zaskoczony taką deklaracją selekcjonera. Z drugiej strony to wielkie wyróżnienie. To tylko potwierdzenie, że obrałem właściwy kierunek i warto podążać nim dalej – podkreśla wychowanek Akademii Piłkarskiej i dodaje. – Nie chcę na siebie nakładać dodatkowej presji. Nie myślę, czy i kiedy przyjdzie powołanie, ale chcę stale się rozwijać. Mam zaszczyt grać obok Michała Pazdana, który napisał piękną kartę w reprezentacji Polski. Jeżeli chcę osiągnąć tyle co on, po prostu muszę ciężko pracować, a wierzę, że ta praca w końcu zostanie nagrodzona. Przede mną dużo pracy – powiedział Matysik w rozmowie z jagiellonia.pl.

W podobnym tonie wypowiada się drugi trener Jagiellonii, Rafał Grzyb. – Taka deklaracja z ust selekcjonera to duże wyróżnienie. Myślę jednak, że Miłosz będzie rozpatrywany przyszłościowo. Obecnie, przy takiej konkurencji nie miałby zbyt wielu szans na regularne występy na tak wysokim poziomie jak kadra narodowa. Przed nim bardzo dużo pracy. Do tej pory rozegrał jedną pełną rundę na poziomie Ekstraklasy, w której pokazał się z dobrej strony, ale teraz musi jeszcze potwierdzić swoją jakość. Jestem przekonany, że w przyszłości Miłosz będzie stanowił o sile drużyny narodowej, ale aby do tego dojść musi być cierpliwy i ciężko pracować – zaznacza członek Galerii Sław Jagiellonii.

Przypomnijmy, że Miłosz Matysik debiutował na poziomie Ekstraklasy w lutym 2021 roku w starciu z Wisłą Kraków. W tej rundzie stał się podstawowym defensorem Jagiellonii, dla której strzelił gola i zaliczył asystę.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00