AktualnościOPP: O finał z Turem Bielsk Podlaski

OPP: O finał z Turem Bielsk Podlaski

W środę (18.05) Jagiellonia II Białystok rozegrał półfinałowe starcie Okręgowego Pucharu Polski. Rezerwy białostockiego klubu zmierzą się, na wyjeździe, z Turem Bielsk Podlaski.

Jagiellońskie rezerwy do rywalizacji w OPP przystąpiły w 1/16 finału. Pierwszym rywalem białostoczan były Orlęta Czyżew, który to zespół Żółto-Czerwoni pokonali 2:0 po trafieniach Głowickiego (40′) i Karpińskiego (63′). W kolejnym etapie druga drużyna „Dumy Podlasia” trafiła na Wissę Szczuczyn, którą odprawiła z kwitkiem po zwycięstwie 3:1 (Dyszy 48′; Wasilewski 71′; Samborski 82′ – Koncewicz 50′). Późniejszy przyszedł ćwierćfinał i wyjazdowe boje z ŁKS-em Łomża. W tamtym starciu podopieczni trenera Adriana Siemieńca byli zmuszeni do rozegrania dogrywki, ponieważ wynik w podstawowym czasie gry wynosił 3:3 (Csiszar 44′; Ried 48′, 88′ – Majsterek 41′ z karnego; Wasilewski 76′; Twarowski 90′). Zwycięstwo i awans do 1/2 finału zapewniło białostoczanom trafienie Twarowskiego z 92. minuty.

Droga Tura Bielsk Podlaski do półfinału OPP rozpoczęła się również w 1/16 finału. W tamtej rundzie bielszczanie zagrali na wyjeździe z Puszczą Hajnówka, którą ograli 4:2. Zwycięstwo zapewniły im bramki Kosińskiego (18′, 65′), Stypułkowskiego (57′) oraz Kondrackiego (79′). Na etapie 1/8 finału Tur trafił na dwoje rezerwy, które pokonały w bratobójczym starciu 4:0 (Niemczynowicz 56′, 84′; Stypułkowski 57′; Kosiński 61′). Ostatnią przeszkodą Tura na drodze do półfinału był UM Krynki, które zostały pokonane 3:2 po trafieniu w końcowych minutach starcia (Stefanowicz 1′, 40′ – Kacprowski 53′ z karnego; Dzienis 84′; Popiołek 89′).

Jeżeli chodzi o formę prezentowaną przez oba zespoły w rozgrywkach ligowych to jest ona w obu wypadkach różna. Jagiellonia II Białystok rywalizuje obecnie na poziomie gr. I III ligi, gdzie zajmuje 11. miejsce po 32 seriach gier. Podopieczni trenera Siemieńca mają na swoim koncie 40 punktów, legitymują się bilansem 12 zwycięstw, czterech remisów i 14 porażek (bramki 55-53). Swój ostatni mecz ligowy rozegrali w minioną sobotę, 14 maja, kiedy zmierzyli się na wyjeździe z Legią II Warszawa. Tamto spotkanie wygrali warszawianie – 4:1 (Kamiński 28′; Dzięgielewski 52′, 86′; Widejko 73′ – Karpiński 32′). Relacja z tej konfrontacji do przeczytania TUTAJ.

Słowo również o postawie w lidze Tura Bielsk Podlaski. Zespół z powiatu bielskiego rywalizuje obecnie w Keeza IV lidze grupie podlaskiej, w której zajmuje 5. miejsce z 44 punktami na koncie oraz bilansem 14 zwycięstw, dwóch remisów i ośmiu porażek (bramki 58:36). Na pięć kolejek przed zakończeniem czwartoligowych zmagań bielszczanie tracą 20 punktów do lidera, którym aktualnie jest ŁKS Łomża. Przypomnijmy, że jedynie zwycięzca ligi uzyska awans do gr. I III ligi. Swój ostatni mecz ligowy Tur Bielsk Podlaski rozegrał 15 maja, kiedy pokonał aż 7:0 ostatniego w tabeli Hetmana Białystok.

Początek półfinału Okręgowego Pucharu Polski Tur Bielsk Podlaski – Jagiellonia II Białystok w środę, 18 maja, o godz. 17:45.