AktualnościU-17: Porażka Polaków, 45 minut Lewickiego

U-17: Porażka Polaków, 45 minut Lewickiego

Reprezentacja Polski U-17 przegrała 1:6 z Francją w pierwszym meczu grupy B finałów Mistrzostw Europy U-17. W spotkaniu wystąpił piłkarz Jagiellonii, Jakub Lewicki, który rozegrał całą pierwszą połowę.

Trójkolorowi bardzo szybko rozstrzygnęli potyczkę inaugurującą zmagania w grupie B. Po 40 minutach Francuzi prowadzili już 4:0, a do siatki trafiali Desire Doue (6′, 15′), Axel Gueguin (27′) i Zoumana Diallo (40′). Po zmianie stron rezultat na 6:0 podwyższyli Mathys Tel (64′), Naim Byar (66′).

Biało-Czerwoni odpowiedzieli honorowym trafieniem autorstwa Dawida Drachala kwadrans przed końcem rywalizacji. Kuba Lewicki wyszedł w podstawowym składzie. Lewy defensor Jagiellonii Białystok po pierwszej połowie został zmieniony przez Mikołaja Tudruja.

Drugi z powołanych na mistrzostwa Europy U-17 Jagiellończyków, Bartosz Bernatowicz, całe spotkanie był wśród rezerwowych. Kolejne spotkanie Biało-Czerwoni rozegrają 19 maja o godz. 16:30, a rywalem podopiecznych Dariusza Gęsiora będzie Holandia.

Francja – Polska 6:1 (3:0).
Bramki: Désiré Doué 6′ (k), 15′, Axel Gueguin 27′, Zoumana Diallo 40′, Mathys Tel 64′, Naim Byar 66′ – Dawid Drachal 74′

Polska: 12. Antoni Mikułko – 14. Tommaso Guercio, 16. Miłosz Kurzydłowski, 4. Bartosz Tomaszewski (73′ 15. Patryk Rychlik), 5. Konrad Magnuszewski, 3. Jakub Lewicki (46′ 23. Mikołaj Tudruj) – 20. Kacper Terlecki (46′ 6. Dawid Drachal), 2. Jakub Staniszewski, 8. Marcel Kalemba, 7. Dawid Tkacz (79′ 11. Kacper Masiak) – 10. Oliwier Sławiński (65′ 19. Szymon Doba).