AktualnościFaberski i Piekutowski powołani do reprezentacji Polski U-16

Faberski i Piekutowski powołani do reprezentacji Polski U-16

Młodzi zawodnicy Jagiellonii Białystok, Jan Faberski i Miłosz Piekutowski, zostali powołani na zgrupowanie reprezentacji Polski U-16, które odbędzie się w dniach 30 maja – 2 czerwca 2022 roku w Siedlcach.

– Zupełnie nie jestem zdziwiony ich powołaniem. Zarówno Miłosz jak i Janek stale się rozwijają i podnoszą swoje umiejętności. Czyniony przez nich ciągły progres jest zauważalny. Z niecierpliwością czekamy na to, aż pójdą wyżej, może nawet do pierwszej drużyny. Dostarczanie zawodników do „jedynki” jest naszym celem – powiedział o powołaniu do kadry U-16 Miłosza Piekutowskiego oraz Jana Faberskiego trener rocznika 2005, rywalizującego w CLJ U-17, Tomasz Bernatowicz.

Miłosz Piekutowski

Jan Faberski to ofensywny pomocnik urodzony w 2006 roku, który występował w tym sezonie na boiskach Centralnej Ligi Juniorów, a na początku roku udał się z pierwszym zespołem Jagiellonii na zgrupowanie do tureckiego Belek. Miłosz Piekutowski to rówieśnik Janka i wyróżniający się bramkarz naszej akademii, który również otrzymywał już zaproszenia na treningi z pierwszym zespołem Żółto-Czerwonych. Był także w kadrze „jedynki” na zeszłoroczny letni obóz w Kępie.

Janek, Miłosz – gratulujemy i życzymy powodzenia!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00