AktualnościCLJ U-18: Ostatni domowy mecz w sezonie

CLJ U-18: Ostatni domowy mecz w sezonie

W sobotę (21.05) juniorzy starsi Jagiellonii Białystok rozegrają swój ostatni domowy mecz w sezonie 2021/2022 Centralnej Ligi Juniorów. Białostoczanie podejmą przy Elewatorskiej Górnik Zabrze.

Jagiellonia Białystok zajmuje obecnie 9. miejsce w tabeli CLJ U-18 z dorobkiem 41 punktów i bilansem 12 zwycięstw, pięciu remisów i 11 porażek. Żółto-Czerwoni są zespołem z największą liczbą zdobytych w tym sezonie bramek na boiskach CLJ. Piłkarze ze stolicy Podlasia strzelili jak dotąd 67 goli. Najwięcej trafień zanotował Jakub Lutostański (23), który nie tylko jest najskuteczniejszym z Jagiellończyków, ale także przewodzi wyścigowi o koronę króla strzelców z sześciobramkową przewagą nad resztą stawki. Jeżeli chodzi o bramki stracone to w tym sezonie zawodnicy Jagi mają ich póki co 55. W ostatnich pięciu ligowych spotkaniach Żółto-Czerwoni dwukrotnie wygrali, tyle samo razy przegrali i raz zremisowali. Przed tygodniem ulegli przy Elewatorskiej Legii Warszawa 3:6 po szalonym meczu (Kowalski 5′; Lutostański 15′ z karnego, 33′ z karnego – Majchrzak 16′, 29′; Lachowicz 18′; Knera 55′, 65′; Stangret 90′).

– Gramy u siebie, co jest dla nas ważne. Zawsze chcemy wygrywać, podobnie było w meczu z Legią. Chcieliśmy być niepokonani na własnym boisku. W spotkaniu z Górnikiem będziemy chcieli zrehabilitować się za porażkę z warszawianami – powiedział trener białostoczan, Krzysztof Zalewski.

Górnik Zabrze jest jedną z drużyn zamieszanych w walkę o utrzymanie. Górnicy zajmują obecnie 12. miejsce w klasyfikacji, czyli tuż nad strefą spadkową, z dorobkiem 32 punktów i przewagą czterech „oczek” nad miejscami zagrożonymi relegacją. Na potknięcie zabrzan, których bilans w tym sezonie wynosi siedem zwycięstw, 11 remisów i 10 porażek, liczy UKS SMS Łódź, dla którego wygrana z innym z zabrzańskich zespołów, Gwarkiem, w połączeniu z porażką Górnika w meczu z Jagiellonią byłaby najkorzystniejszym rozwiązaniem. Warto wspomnieć, że Górnik Zabrze jest jednym z zespołów w stawce, które tracą najmniej bramek – jak dotąd jedynie 40 (45 goli strzelonych). Przed tygodniem „Trójkolorowi”, których najlepszym strzelcem jest David Ajenjo Hyjek (osiem trafień), zremisowali na własnym obiekcie z Wartą Poznań 3:3 (Hyjek 11′ z karnego; Stalmach 37′; Ziółkowski 41′ – Żerkowski 54′; Jakuć 66′; Gawęcki 88′).

Początek meczu Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze, rozgrywanego w ramach 29. kolejki CLJ U-18, w sobotę, 21 maja, o godz. 12:00. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku zlokalizowany na terenie Ośrodka Szkoleniowego Jagiellonii przy ul. Elewatorskiej 4 w Białymstoku. Informujemy, że wydarzenie nie jest imprezą masową, nie jest biletowane, a na trybunach obowiązuje zasada pierwszeństwa oraz wytyczne sanitarno-epidemiologiczne aktualne na moment rozgrywania meczu. Informujemy również, że z tego spotkania zostanie przeprowadzona transmisja telewizyjna, którą będzie można obejrzeć na kanale JagaTV w serwisie YouTube.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00