AktualnościIII liga: Ważny mecz z Pilicą

III liga: Ważny mecz z Pilicą

W niedzielę (22.05) Jagiellonia II Białystok rozegra kolejny mecz w sezonie 2021/2022 gr. I III ligi. Tym razem Żółto-Czerwoni przy Elewatorskiej podejmą Pilicę Białobrzegi.

Jagiellonia II Białystok zajmuje obecnie 11. miejsce w tabeli gr. I III ligi. Białostoczanie mają w swoim dorobku 40 punktów, legitymują się bilansem 12 zwycięstw, czterech remisów i 14 porażek. Bilans bramkowy podopiecznych Adriana Siemieńca to 55:53. W poprzedniej kolejce rezerwy „Dumy Podlasia” grały w delegacji z Legią II Warszawa, z którą przegrały 1:4. Z kolei w minioną środę Jagiellończycy musieli uznać wyższość czwartoligowego Tura Bielsk Podlaski w półfinale Okręgowego Pucharu Polski (porażka 1:2 po dogrywce).

– Wyczulałem chłopaków na to, że tak wyglądają takie spotkania i jeżeli przyjedziemy tutaj tylko pograć w piłkę to nie wygramy tego meczu. W takich starciach zawsze niżej notowany zespół gra z pełnym zaangażowaniem, zostawia na boisku serce. Na początku nie chcieliśmy tak bardzo jak przeciwnik. Potem staraliśmy się wrócić do meczu zaangażowaniem i jakością, ale jest to trudne – mówił trener Siemieniec po ostatnim spotkaniu.

Kilka słów o niedzielnych rywalach białostoczan. Pilica Białobrzegi zajmuje obecnie 14. miejsce w tabeli gr. I III ligi, z dorobkiem 35 punktów na koncie, a więc znajduje się w strefie spadkowej. Ich bilans to 10 zwycięstw, pięć remisów i 15 porażek (stosunek bramkowy 44:63). W poprzedniej kolejce Pilica grała przed własną publicznością z Błonianką Błonie, z którą przegrała 1:2. Najlepszym strzelcem zespołu z województwa mazowieckiego jest – Konrad Paterek, autor 13 ligowych trafień.

Starcie z Pilicą jest niezwykle ważne w kontekście zapewnienia utrzymania w trzeciej lidze na przyszły sezon. Ewentualna wygrana sprawi, że podopieczni Adriana Siemieńca będą już bardzo bliscy realizacji tego celu. Porażka będzie oznaczać, że w końcówce sezonu rezerwy uwikłają się w walkę o utrzymanie. Trzymamy kciuki za zwycięstwo.

Początek meczu Jagiellonia II Białystok – Pilica Białobrzegi, rozgrywanego w ramach 33. kolejki gr. I III ligi, w niedzielę, 22 maja, o godz. 12:00. Informujemy, że z tego spotkania zostanie przeprowadzona transmisja na kanale JagaTV w serwisie YouTube. Przypominamy również o możliwości oglądania tego starcia na żywo z trybun Ośrodka Treningowego Jagiellonii. Wydarzenie nie jest imprezą masową, nie jest biletowane, obowiązuje zasada pierwszeństwa.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00