AktualnościOPP: Porażka rezerw w półfinale

OPP: Porażka rezerw w półfinale

W środę (18.05) Jagiellonia II Białystok przegrała z Turem Bielsk Podlaski 1:2 w półfinale Okręgowego Pucharu Polski. Wobec porażki Żółto-Czerwoni odpadli z tych rozgrywek i nie zagrają w finale, który zostanie rozegrany 8 czerwca w Zambrowie.

Środowe spotkanie rozpoczęło się lepiej dla białostoczan, którzy objęli prowadzenie w 15. minucie. Wówczas ładnym uderzeniem z odległości w kierunku dalszego słupka popisał się Huczko, któremu piłkę dogrywał Mościcki. Gospodarze doprowadzili do wyrównania za sprawą trafienia Dzienisa z 27. minuty. Więcej bramek nie padło ani w pierwszej ani w drugiej połowie, wobec czego konieczne było przeprowadzenie dogrywki. W niej skuteczniejsi okazali się bielszczanie, którzy decydujący cios wyprowadzili w 93. minucie. Bramkę na wagę awansu Tura do finału OPP zdobył Bazylewski. Wspomniany finał zostanie rozegrany 8 czerwca w Zambrowie. Tur Bielsk Podlaski zmierzy się w nim z Ruchem Wysokie Mazowieckie, który w drugim z półfinałów pokonał na wyjeździe KS Grabówka 3:0 (Brokowski 35′; Skibko 45′; Gwardiak 79′).

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca jagiellońskich rezerw, Adriana Siemieńca. – Od stycznia powtarzałem, że bardzo zależy nam na grze w finale oraz daniu sobie szansy zagrania fajnego meczu jesienią. Niestety, dzisiaj źle podeszliśmy do meczu od strony mentalnej. Wyczulałem chłopaków na to, że tak wyglądają takie spotkania i jeżeli przyjedziemy tutaj tylko pograć w piłkę to nie wygramy tego meczu. W takich starciach zawsze niżej notowany zespół gra z pełnym zaangażowaniem, zostawia na boisku serce. Na początku nie chcieliśmy tak bardzo jak przeciwnik. Potem staraliśmy się wrócić do meczu zaangażowaniem i jakością, ale jest to trudne. Wynik był już wówczas otwarty, przeciwnik mógł zarządzać rezultatem, był zmotywowany do wytężonej pracy. Uważam, że Tur zasłużenie wygrał. Gratuluję im awansu do finału, życzę im powodzenia – powiedział trener Siemieniec.

Teraz przed Jagiellonią II niesłychanie ważne starcie ligowe. Już w najbliższą niedzielę (22.05) podopieczni trenera Siemieńca zmierzą się przy Elewatorskiej w spotkaniu 33. kolejki gr. I III ligi z Pilicą Białobrzegi. Rywale to zespół pozostający w strefie spadkowej, nad którą Jagiellończycy mają pięć punktów przewagi. Gdyby białostoczanie wygrali to starcie oddali by od siebie konieczność walki do końca sezonu o pozostanie na trzecioligowych boiskach. Początek tego spotkania o godz. 12:00. Z meczu zostanie przeprowadzona transmisja, którą będzie można obejrzeć na kanale JagaTV w serwisie YouTube.

Półfinał Okręgowego Pucharu Polski, 18.05.2022 r.

Tur Bielsk Podlaski – Jagiellonia II Białystok 2:1 (1:1).

Bramki: Dzienis 27′; Bazylewski 93′ – Huczko 15′.

Skład Jagiellonii II: Dziekoński – Orpik, Dyszy (K), Majsterek, Pankiewicz, Wiktoruk, Mościcki (Piórkowski 61′), Huczko (Wojdakowski 105′), Surzyn (Surzyn 71′), Karpiński, Samborski (Stawiarz 71′).