AktualnościNowak: O zadowoleniu nie może być mowy

Nowak: O zadowoleniu nie może być mowy

O zadowoleniu z miejsca w tabeli nie może być mowy. Ta drużyna powinna się rozwijać. Chcę, aby na każdej pozycji była rywalizacja. Mam nadzieję, że miejsce w tabeli z roku na rok będzie coraz wyższe – powiedział przed meczem z Górnikiem Łęczna trener Jagiellonii Białystok, Piotr Nowak.

Szkoleniowiec nie kryje zawodu. – O zadowoleniu z miejsca w tabeli nie może być mowy. Mieliśmy dobre i słabe mecze. Był moment w którym różnie to mogło się potoczyć. Opanowanie, doświadczenie i chłodna głowy dały nam przekonanie, że będziemy zbierać punkty, chociaż ze względu na kontuzje i kartki nie było łatwo. W naszych szeregach zadebiutowało wielu młodzieżowców, którzy otrzymali powołania do reprezentacji młodzieżowych, mam na myśli Wojciechowskiego, Abramowicza, Struskiego, Matysika, czy ostatnio Wdowika. Szczególnie cieszy mnie rozwój tego ostatniego oraz Tabisia. Wraz ze sztabem staraliśmy się, aby ci chłopcy mieli chłodną głowę, skupiali się na tym, co trzeba zrobić. Ukłony należą się Łukaszowi Masłowskiemu, który dał nam dwóch bramkostrzelnych napastników, a przecież skuteczność szwankowała na początku. Nie jestem zadowolony z liczby punktów. Po pierwszych trzech meczach powinniśmy mieć siedem „oczek”, a były ich trzy – wymienia.

Czy zespół czekają duże zmiany w przerwie letniej? – Każda drużyna powinna się rozwijać. Sam szkielet zespołu jest w miarę poukładany. Kilku chłopaków odejdzie, ponieważ ich kontrakty dobiegają końca. Chciałbym, aby w tej drużynie była rywalizacja na każdej pozycji. Chcę, aby tutaj grali tutaj ci, którzy na to zasługują – podkreśla Nowak.

Jakie personalne zmiany czekają Jagiellonię? – Rozstanie z zawodnikami jest kwestią dyrektora sportowego. Przygotowaliśmy zarys tego, jak ten zespół powinien wyglądać, ale to związane jest z finansami i filozofią klubu. Mam nadzieję, że poza pożegnaniami będą również przywitania i to miejsce w tabeli z roku na rok będą lepsze – zakończył Piotr Nowak.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00